Nuh Tepesi

Nuh Tepesi
Yönetmen:
Cenk Ertürk
Başrol:Haluk Bilginer, Ali Atay, Mehmet Özgür
Film Türü:Türk Filmleri, Dram
Yapım:Türkiye 2018
Vizyon Tarihi:6 Mart 2020
YazarOkur Puan:
6.2 / 10 | Oy: 74 | Yorum: 1
Film Siteleri:
Hasılat:*


Oy Ver

6.2
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Nuh Tepesi filmi izle

Nuh Tepesi Konusu

Nuh Tepesi konusu ve oyuncuları ile dikkat çeken bir film. Başrollerinde Haluk Bilginer ve Ali Atay gibi iki usta isim yer alıyor. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini ise Cenk Ertürk yapıyor.

Nuh Tepesi filminde Ömer karakterinin hikayesini izliyoruz. Orta yaşlarda olan Ömer hem babası ile hem de boşanmanın eşiğinde olduğu eşi ile sorunları olan biridir. Babası ölüme yaklaştığını düşündüğü için oğlundan köye bir zamanlar diktiğini iddia ettiği Nuh Ağacının altına gömülmek istediğini belirtir. Fakat bir sorun vardır. Nuh Ağacının olduğu köyde bu ağacın Nuh Peygamber tarafından dikildiği düşünülmektedir. Bu yüzden kutsal bir yer sayılır ve birçok ziyaretçiyi de çeker. Yani bir anlamda köyün geçim kaynaklarından birisidir. Ömer bir taraftan babası ile birlikte Nuh Ağacının olduğu toprakların onların olduğunu kanıtlamaya çalışırken diğer taraftan evliliğini de kurtarmaya çalışır.

Nuh Tepesi dramatik bir film. Biraz sanat filmine kayan bir yönü var ve o yüzden bir çok sinemasevere uzak kalacaktır. Fakat farklı konusu ve oyuncu kadrosu ile de beğeni toplaması bekleniyor.

Nuh Tepesi Yönetmeni

Cenk Ertürk

Nuh Tepesi Oyuncuları

Haluk Bilginer, Ali Atay, Mehmet Özgür

Nuh Tepesi Senaristi

Nuh Tepesi Yorumları

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2023 YazarOkur Film