Operasyon: Valkyrie

Operasyon: Valkyrie
Yönetmen:
Bryan Singer
Başrol:Tom Cruise, Carice Van Houten, Bill Nighy
Film Türü:Savaş
Yapım:ABD, Almanya 2009 (Valkyrie)
Vizyon Tarihi:30 Ocak 2009
YazarOkur Puan:
6.8 / 10 | Oy: 107 | Yorum: 1
Film Siteleri:BeyazPerde: 7
Hasılat:*


Oy Ver

6.8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Operasyon: Valkyrie filmi izle

Operasyon: Valkyrie Konusu

Operasyon: Valkyrie
 
Tom Cruise'un son filmi olan Operasyon Valkyrie, Nazi Almanyasında yaşanan gerçek bir hikayeden yola çıkılarak sinemaya aktarılan bir film. Diğer taraftan Tom Cruise'un Steven Spielberg ile yollarını ayırdıktan sonra ki en ciddi filmi diyebiliriz.
 
Tom Cruise Steven Spielberg ile yollarını ayırdıktan sonra açıkçası eski havası kalmadı. Mükemmel bir oyuncu olmasına rağmen sanatından daha çok üyesi olduğu Scientology tarikatının reklamını yapması ve Görevimiz Tehlike 3 filminden sonra filmi tanıtmaktan daha çok Scientology tarikatını tanıtması nedeni ile Steven Spielberg'in sabrını taşırmış ve yollarını ayırmışlardı. Bu ayrılık sonrası Arslanı Kuzulara gibi çok düşük kalite bir film de rol alan, daha sonra Ben Stiller'ın yapımcılığını üstlendiği filminde hatır için mükemmel bir oyunculuk çıkartan Tom Cruise, ilk ciddi filminde açıkçası pek beklediğini bulamadı.
 
Operasyon Valkyrie filmi Amerikada istediği gişe hasılatını sağlayamadı. Bir çok eleştirmenden olumlu eleştiriler almasına rağmen ve dahası bir çok sinema sever tarafından beğenilmesine rağmen film fazla tutmadı. Bir çok kişi bunu Tom Crouse'un son zamanlardaki tarikat konuşmaları ve davranışlarına bağladı açıkçası çünkü bir çok insana ters gelen davranışlardı bunlar. Dahası filmin pazarlanması çok yetersizdi ve sanırım bu yüzden Tom Cruise son filmi Operasyon Valkyrie ile istediği çıkışı yakalayamadı.
 
Operasyon Valkyrie filmin yönetmenliğini yeni bir Steven Spielberg rolüne soyunan Bryan Singer yapıyor. Hem senarist, hem yönetmen hem de yapımcı olan Bryan Singer, daha önce X-Men ve Superman Return gibi filmlere imza attı. Oyuncu kadrosu da açıkçası oldukça güçlü. Yan rollerde kendilerini kanıtlamış oyuncular bu film de Tom Cruise'a eşlik ediyor.
 
Operasyon Valkyrie filmin konusu ikinci dünya savaşında Hitler'e karşı direnişe öncelik eden Albay Stauffenberg'ın Valkyrie adını verdiği Hitler'e suikast girişimini anlatıyor. Hitler'in yaptıklarından memnun olmayan fakat yapmak zorunda olan bir Albay'ın herşeyi göze alarak Hitler'i öldürme planını anlatan film açıkçası size biraz heyacan dışında da pek birşey vermiyor.
 
Evet, Tom Cruise eski ününe yeniden kavuşmaya çalışırken, sinema severlerin karşısına Operasyon Valkyrie filmi ile geliyor fakat eski Tom Cruise filmi tadı açıkçası yok. Eskiyi aratan bir filmden öte yine de Tom Cruise'un Arslanı Kuzulara filminden daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. İyi Seyirler...

Operasyon: Valkyrie Yönetmeni

Bryan Singer

Operasyon: Valkyrie Oyuncuları

Tom Cruise(Count Claus Schenk von Stauffenberg), Carice Van Houten(Countess von Stauffenberg), Bill Nighy(Friedrich Olbricht), Kenneth Branagh(Henning von Tresckow), Tom Wilkinson(Friedrich Fromm), Eddie Izzard(Erich Fellgiebel), Christian Berkel(C

Operasyon: Valkyrie Senaristi

Operasyon: Valkyrie Yorumları

Operasyon: Valkyrie Yorum bu yazıya tamenem katılmıyorum lions for lambs filmi 15 milyon dolara yakın hasılat yapmıştı valkyrıe 80 milyon dolara yakın 4.haftasında nasıl oluyorda iyi başarı elde edimiyor

26-01-2009 13:39 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Film