Örümcek-Adam: Evden Uzakta

Örümcek-Adam: Evden Uzakta
Yönetmen:
Jon Watts
Başrol:Tom Holland, Jake Gyllenhaal, Samuel L. Jackson
Film Türü:Aksiyon, Bilim Kurgu, Macera
Yapım:ABD 2019 (Spider-Man: Far From Home)
Vizyon Tarihi:5 Temmuz 2019
YazarOkur Puan:
6.1 / 10 | Oy: 43 | Yorum: 1
Film Siteleri:
Hasılat:*


Oy Ver

6.1
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Örümcek-Adam: Evden Uzakta filmi izle

Örümcek-Adam: Evden Uzakta film kritik / değerlendirmesi

7
Örümcek Adam süper kahramanlar arasında en fazla sevilen olmaya devam ediyor. Batman ve Superman ile liderliğini hep sürdürdü. Marvel yeni süper kahramanlara yatırım yapsa da bu gerçek halen değişmedi. Fakat bu kadar sevilen bir karakterin geleceğinin belli olmaması insanı üzüyor.

Bilmeyenler için açıklamak gerekirse. Örümcek Adam aslında Marvel’e aitti fakat Marvel batmaktan kurtulmak için süper kahramanlarını satılığa çıkardı. Örümcek Adam dışında kimse ile ilgilenilmeyince bir tek onu Sony’ye sattı. Fakat daha sonra Disney çıktı ve Marvel’i satın aldı. Son olarak Marvel ve Sony anlaşmaya yaparak Örümcek Adam’ı yeniden Marvel dünyasına soktular ama anlaşma sona erdi ve Evden Uzakta filmi de bu birlikteliğin son filmi.

2000li yılların başındaki Örümcek Adam serisi mükemmeldi (3. film hariç). Fakat daha sonra yeniden çekildi ve berbat iki filme imza attılar. Marvel anlaşması ile Örümcek Adam yeniden geri döndü ama bu kez sadece yardımcı kahraman gibiydi. Yine de Örümcek Adam sevgisi ağır bastığından olsa gerek Tony Stark’ın mirası yeni filmde ona devredilmiş.

Film sırf bu yüzden orta kalitede olmasına rağmen büyük başarı sağladı. Eğer Yenilmezler serisinden sonraki film olmasa ve Tony Stark’ın mirası olmasa bu başarıyı gösterecek kalitede bir film ne yazık ki değil.

Filmin kötü karakteri Jake Gyllenhaal’ın canlandırdığı Mysterio. Bilmeyenler olabilir. Mysterio kendini süper kahraman gibi göstermeye çalışan bir kötü karakter. Marvel her zaman yaptığı işi çok güzel yapmış ve bu karakteri de beyazperdeye çok güzel uyarlamış.

Mysterio da aslında Tony Stark’ın adamı. Yani özel bir gücü yok, sadece süper bir zekası var. Civil War filminin başında gördüğümüz illüzyonun yaratıcı aslında kendisi. Tony Stark dengesiz olduğu için onu işten çıkartıyor ve o da ekibini kurup kendi yolunu çiziyor. Bu illüzyonu daha da geliştiriyor ve filmde gördüğünüz yaratıkları oluşturuyor. Yani hepsi aslında illüzyon.

Örümcek Adam bunun farkına vardığında çok geç oluyor. Bir de Örümcek Adam hislerini kullanmadan Mysterio’nun karşısında duramıyor ve ağır bir yenilgi alıyor. Fakat iyiler hep kazanmak zorunda olması gerçeği değişmiyor ve bir yolunu bulup yine kazanıyor.

Zaten Süper kahraman filmlerinin sevmediğim noktalarından bir tanesi de bu. Kötüler güzel bir giriş yapıp sonra birden aptallaşıyor ve kaybediyorlar. Bu filmde de aynısı olmuş. Konu basit ve iyi uyarlanmış. 2000li yıllardaki ilk iki filmin kalitesine yaklaşamıyor ama yine de izlemeye değer güzel bir film olmuş.

Örümcek-Adam: Evden Uzakta Konusu

Marvel ile yeniden uyarlanan Örümcek Adam serisinin ikinci filmi olan Örümcek Adam Evden Uzakta büyük beklentiler ile geliyor.

Yenilmezler serisinin bitmesinden sonraki ilk film olması nedeni ile büyük merak uyandıran film, kendi konusunun dışında Tony Stark sonrası dünya ne halde olduğu soru ile de dikkat çekiyor.

Jake Gyllenhaal’in kötü adam Mysterio olarak yer aldığı, Tony Stark’ın yerine de Samuel L. Jackson’ın dahil olduğu filmde, Örümcek Adam’ın Tony Stark’ın ölümü sonrası yaşadığı macera anlatılacak. Avrupa’ya arkadaşları ile tatile giden fakat burada temel elementlerin saldırısına uğrayan Örümcek Adam Mysterio ile onların üstesinden gelmeye çalışıyor.

Örümcek-Adam: Evden Uzakta Yönetmeni

Jon Watts

Örümcek-Adam: Evden Uzakta Oyuncuları

Tom Holland, Jake Gyllenhaal, Samuel L. Jackson

Örümcek-Adam: Evden Uzakta Senaristi

Örümcek-Adam: Evden Uzakta Yorumları

Yorum Yaz

:: Benzer Film ::
:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2023 YazarOkur Film