Osmanlı Subayı

Osmanlı Subayı
Yönetmen:
Joseph Ruben
Başrol:Josh Hartnett, Michiel Huisman, Hera Hilmar
Film Türü:Dram, Duygusal Aşk, Savaş
Yapım:ABD 2016 (The Ottoman Lieutenant)
Vizyon Tarihi:19 Mayıs 2017
YazarOkur Puan:
6.3 / 10 | Oy: 184 | Yorum: 2
Film Siteleri:IMDB: 6.9 • BeyazPerde: 5.4
Hasılat:* (bütçe:$40.000.000)


Oy Ver

6.3
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Osmanlı Subayı filmi izle

Osmanlı Subayı Konusu

Osmanlı Subayı filmi, prodüksiyon kalitesi ve tarihin aşkla olan hırçın ihtişamını başarıyla yansıtmak üzere saygın bir kadro ile gişeye merhaba diyor. 106 dakika olan filmde savaşın ve gözyaşlarınızın kontrolünü kaybedeceğimiz soluksuz bir macera beklememek elde değil. Savaşın zor ikliminde aşkın gücünü izlerken bir yandan nefesimizi tutacak öbür yandan da Anna Karenina’ da ki unutulmaz performansıyla gözlerimi alamadığımız Hera Hilmar, sizleri tarihin ve dramın bütün büyüsünün içine çekecek!

Jeff Stockwell’in senaryosunu yazdığı, Joseph Ruben’in yönetmen koltuğuna oturduğu Osmanlı Subayı filmi birbirinden kaliteli oyuncu kadrosu ve sahne arkası ekibiyle şimdiden heyecan uyandırmayı başarıyor. Birbirinden başarılı müziklerini ise Geoff Zanelli imza atmış. Filmlerin ötesinde ki müziklere imza atan Geof Zanelli, sırf filme gitmek için başlı başına bir neden. Osmanlı Subayı filminin müziklerini tasarlayan Geof Zanelli; Pasifik, Oyuncu, Karayip Korsanları Salazarın İntikamı filmlerin müziklerinin arkasında ki deha!

Osmanlı Subayı filminin oyuncuları ise birbirinden seçkin isimlerden oluşuyor. Haluk Bilginer, Hera Hilmar, Josh Harnett (Pearl Harbor filminden zihnimize kazınan performansıyla hatırlıyoruz.) ve ödüle doymayan usta oyuncu Ben Kingsley yer alıyor. En iyi erkek oyuncu Oscar’ını aldığı Gandhi filminden sonra Kingsley’in Osmanlı Subayı filminde ki rolünün, Kingsley’in klasikleri arasında uzun yıllar konuşulacağı pek çok sinema eleştirmeni tarafından şüphe götürmüyor.

Tehlikeli bir coğrafya da geçen aşkın anlatıldığı Osmanlı Subayı filminde, idealist bir Amerikalı hemşirenin savaşın ortasında aşkı yeniden keşfederken çatıştığı duyguların zorluğunun ve zorlu savaşın tasviri başarıyla aktarılıyor. Hera Hilmar’ın idealist hemşireyi canlandırdığı filmde soluksuz bir macera bizleri bekliyor!

Osmanlı Subayı Yönetmeni

Joseph Ruben

Osmanlı Subayı Oyuncuları

Josh Hartnett, Michiel Huisman, Hera Hilmar, Ben Kingsley, Selçuk Yöntem, Haluk Bilginer, Afif Ben Badra, Paul Barrett

Osmanlı Subayı Senaristi

Osmanlı Subayı Yorumları

Osmanlı Subayı Yorum hollywood yapımı oldukça yüksek bütçeli türk oyuncular da merakla bekliyorum

17-05-2017 18:58 !!

Osmanlı Subayı Yorum güzel bir film adamlar konuyu güzel işlemiş

05-09-2017 19:37 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Film