Pan

Pan
Yönetmen:
Joe Wright
Başrol:Levi Miller, Hugh Jackman, Garrett Hedlund
Film Türü:Aile, Aksiyon, Fantastik, Macera, 3D
Yapım:ABD 2015
Vizyon Tarihi:11 Aralık 2015
YazarOkur Puan:
5.9 / 10 | Oy: 370 | Yorum: 5
Film Siteleri:IMDB: 5.9 • BeyazPerde: 7 • Sinemalar: 6.9
Hasılat:627.000 TL (bütçe:$150.000.000)


Oy Ver

5.9
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Pan filmi izle

Pan Konusu

Tüm çocukların hayali olan Peter Pan oldukça iddialı bir şekilde beyazperdedeki yerini almıştı ama yediden yetmişe herkeste büyük bir hayal kırıklığına neden oldu.

Filmin yönetmenliğini daha çok felsefi ve dramatik filmlerin yönetmenliğini yapan Joe Wright yapıyor. Filmin başrolünde ise kötü adam Kara Sakal’ı canlandıran Hugh Jackman, Peter Pan karakterini canlandıran Levi Miller, Kanca karakterini canlandıran Garrett Hedlund ve Ejderha Dövmeli Kız filminden tanıdığımız Rooney Mara yer alıyor.

Pan filmi ikinci dünya savaşı döneminde geçiyor. Yetimhanede olan Peter bir gece korsanlar tarafından uçan bir gemi ile kaçırılır ve Neverland adındaki dünyaya gelir. Burada onu madenlerde acı bir hayat beklemektedir fakat dik başlılığı onun başını belaya sokar ve ölüm cezası alır. Yüksek bir yerden atıldığında ise uçabildiğini fark eder. Bunun üzerine Kara Sakal onun kaderini belirleyecek olan Uçan bir çocuk efsanesinin gerçekleşme ihtimalini görür ve Peter’ı tutsak eder. Kanca Peter’ı hapishaneden kaçırır ve onu adanın yerlilerine götürür. Efsaneyi gerçekleştirmek isteyen yerliler Peter’a yardımcı olmaya çalışır fakat Kara Sakal peşlerinden gelip önüne çıkan herkesi öldürmeye başlar. Peter artık gerçek kimliğine kavuşması ve efsaneyi gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Pan filminin konusu oldukça basit. Konunun derinliğinden daha çok görsel efektlere odaklanmışlar ve buda filmin tadını kaçırmış. Özellikle Peter Pan ile Kanca’nın gelecekte düşman olacaklarını sürekli vurgulamaları filmin seri haline gelip devam edeceğinin habercisi fakat ilk filmin yarattığı hayal kırıklığından sonra ikinci film çekilir mi bilinmez.

Pan Yönetmeni

Joe Wright

Pan Oyuncuları

Levi Miller(II), Hugh Jackman(Blackbeard), Garrett Hedlund(Hook), Rooney Mara(Tiger Lily), Adeel Akhtar(Mr. Smee), Lewis MacDougall(Nibs), Amanda Seyfried(Mary Darling), Cara Delevingne(Mermaid)

Pan Senaristi

Pan Yorumları

Pan Yorum bugün izlemeye gideceğiz umarım beklediğim gibi güzl film olmuştur

12-12-2015 08:54 !!

Pan Yorum film zaten internete düşmüş beklentinin çok altında bir film tinkerbell bile bir kaç saniye görünüyor o derece

13-12-2015 02:31 !!

Pan Yorum hugh jackman güzel oynamış yerli kadın da çok güzel ama diğerleri tutmamış özellikle kança karakteri

14-12-2015 09:50 !!

Pan Yorum tinkerbell olmadan çok sönük

18-12-2015 00:05 !!

Pan Yorum peter pan hikayesini bu kadar kötü işlemelerini anlamıyorum tinker belli neden gizlediniz ki peter panı güzel yapan oydu zaten kanca ile panin arkadaşlığı çok güzel ele alınmış keşke tinker belli de katsaydınız

07-02-2016 11:05 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2021 YazarOkur Film