Parçalanmış

Parçalanmış
Yönetmen:
M. Night Shyamalan
Başrol:James McAvoy, Anya Taylor-Joy, Betty Buckley
Film Türü:Gerilim, Gizem, Suç
Yapım:Abd 2017 (Split)
Vizyon Tarihi:17 Şubat 2017
YazarOkur Puan:
7.5 / 10 | Oy: 179 | Yorum: 2
Film Siteleri:IMDB: 7.3 • BeyazPerde: 7.6 • Sinemalar: 8.3
Hasılat:* (bütçe:$9.000.000)


Oy Ver

7.5
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel

Yorum Yaz

Parçalanmış filmi izle

Parçalanmış Konusu

Gerilim filmleri denince akla gelen ilk isimlerden bir tanesi olan Night Shyamalan Parçalanmış filmi ile yine adına yakışır bir gerilim filmi sunuyor.

Parçalanmış filminin senaryosunu da Syhamalan yazdı. Filmin başrolünde ise X-Men serisi ile tanıdığımız James McAvoy yer alıyor. Ona filmde Anya Taylor Joy, Betty Buckley, Haley Lu Richardson ve Jessica Sula eşlik ediyor.

Parçalanmış filminin ana karakteri olan Kevin 23 farklı karakteri kendinde bulunduran psikolojik sorunları olan biridir. Birbirinden çok farklı olan bu 23 karakter dönüşümlü olarak kontrolü ele geçirir. Fakat bunlardan bir tanesi 3 kızı kaçırır ve onları hapseder. Kızlar bir kişi tarafından kaçırıldıklarını sanırken içerden gelen farklı konuşmalar ile umutlanırlar. Fakat bu kez karşılarına aynı kişi farklı bir karakter ile çıkar. Kızlar gerçeğin farkına varır ve karakterlerden bir tanesini kandırarak kaçmalarına yardımcı olmasını sağlamaya çalışırlar. Fakat her seferinde diğer bir karaktere yakalanırlar ve cezalandırılırlar. Kevin onlara zarar vermek istemez ve onları yeni çıkan 24üncü karakter için sakladığını belirtir. Kızlar 24üncü karakter ile yüzleştiklerinde ise artık ölüm kalım mücadelesi verirler çünkü 24üncü karakter aslında insan değildir!

Night Shymalan karmaşık hikayeleri gerilim ile sonlandırma konusunda oldukça başarılı. Parçalanmış filminin en sonunda ise izleyenlere büyük bir sürpriz yapıyor. Bu devam filminin habercisi mi bilinmiyor ama izleyenleri geçmişe götürdüğü kesin.

Parçalanmış Yönetmeni

M. Night Shyamalan

Parçalanmış Oyuncuları

James McAvoy, Anya Taylor-Joy, Betty Buckley, Haley Lu Richardson, Jessica Sula, Brad William Henke, Sebastian Arcelus, Neal Huff

Parçalanmış Senaristi

Parçalanmış Yorumları

Parçalanmış Yorum fena film değil sonundaki karakteri abartmasalar daha iyi olacaktı duvarda yürümesine gerek yoktu insan yiyen olarak kalsa yeterliydi james mcavoy mükemmel oynamış filmin sonunu tam anlamadım bruce willis neden yer aldıki filmde

20-02-2017 18:34 !!

Parçalanmış Yorum 10 numara film 10 numara oyunculuk

28-05-2017 23:58 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Film