PK

PK
Yönetmen:
Rajkumar Hirani
Başrol:Aamir Khan, Anushka Sharma, Sanjay Dutt
Film Türü:Komedi, Fantastik, Gizem, Bilim Kurgu, Hint, Uzay
Yapım:Hindistan 2014
Vizyon Tarihi:...
YazarOkur Puan:
6.4 / 10 | Oy: 304 | Yorum: 7
Film Siteleri:IMDB: 8.4 • BeyazPerde: 8.4 • Sinemalar: 8.8
Hasılat:*


Oy Ver

6.4
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

PK filmi izle

PK Konusu

Gerek Türkiye’de gerekse tüm dünyada Rajkumar Hirani’yi artık tanımayan kalmadı. Hindistan ya da Bollywood sinemasının en kaliteli isimlerinin başında geliyor ve nadir olarak yaptığı kaliteli yapımlar ile her defasında adından fazlası ile söz ettirmeyi başarıyor.

Tüm dünyada Rajkumar Hirani’nin yeni filmi olan PK vizyona girdi ya da en azından girmeye çalıştı diyelim. Konusu ile din sömürücülerinin sonunu getirecek bir film olduğu için birçok ülke de vizyona sokulmadı. Henüz Türkiye’de de ne yazık ki sinema salonlarına gelmedi.

Aslında film gerçek dinin ne olduğunu mükemmel bir şekilde anlatıyor. Filmde de söylendiği gibi “Evet, gerçek bir Allah var ama din adamlarının yarattığı değil, hepimizi yaratan bir Allah var.”

Filmin başrolünde yer alan Aamir Khan’ı da herkes tanıyor artık. Son zamanlardaki başarısı nedeni ile Aamir Khan filmleri büyük ilgi görüyor ve en sevilen oyuncuların başında geliyor. Ona filmde sempatik güzel Anushka Sharma eşlik ediyor.

PK filminin konusu gerçekten çok ilginç. Film güzel bir aşk hikayesi ile başlıyor. İki farklı dine inanan iki genç bir birine aşık oluyor fakat din farklılığı aileler açısından bir sorun, en azından kızın ailesi tarafında. Kızın babası ne derse yaptığı din adamına gidiyor ve kızı ile ilişkisini sorguluyor. Din adamı da kıza çocuğun onu terk edeceğini söylüyor. Bunun üzerine kız inada bindiriyor ve çocuk ile evlenmeye karar veriyor. Evlilik için beklerken bir mektup geliyor ve çocuk onu terk ediyor. Bunun hayal kırıklığı ile kız babasının yanına dönüyor ve gazeteci oluyor.

İşin bu kısmı filmin başlangıcı ve sonradan sizleri çok etkileyecek kısım aslında. Filmin ikinci kısmı ise bu gazetecinin sokakta Allah’ı arayan garip biri ile tanışması ile başlıyor. Bu ilginç adam kızın dikkatini çekiyor ve onunla röportaj yapmaya çalışıyor. Fakat adamın hikayesini dinlediğinde onun deli olduğunu düşünüyor. Kim düşünmez ki?

Adam aslında bir uzaylı. Uzay gemisi ile dünyaya geliyor fakat uzay gemisini kontrol etmeyi sağlayan cihazı daha dünyaya iner inmez çaldırıyor. Cihazı bulmak için çabalıyor fakat dünyaya gerçekten çok yabancı. Önce konuşmayı öğrenmeye çalışıyor ve bunu yaparken başına gelmeyen kalmıyor çünkü konuşmayı öğrenebilmesi için birinin elini tutması gerekiyor. Böylece insan zihnindekileri kendi zihnine geçirebiliyor. Konuşmayı öğrenince cihazını nasıl bulabileceğini soruyor ve herkes sana ancak Allah yardım eder denildiği için Allah’ı bulmaya çalışıyor. Hemen hemen her din mensubuna danışıyor fakat her dinin farklı kuralları olduğu için yine başına gelmeyen kalmıyor.

Kız bunları duyunca adamdan uzaklaşıyor fakat söyledikleri kafasını kurcalamaya devam ediyor. Tam ayrılacaklarında bir dilenci geliyor ve adamın elini tutarak para istiyor. Adam da cebindeki son parasını çıkartıp dilenciye veriyor. Tabi kız bunu görünce onun dilenci olmadığını ve onu kandırdığını söylüyor. Adam da el ele tutuştuklarında dilencinin zihnini okuduğunu ve gerçekte ne olduğunu kıza söyleyip orayı terk ediyor. Kız gerçeği öğrenmek için dilenciyi takip ediyor ve gördükleri ile bir şok daha geçiriyor. Adamın tüm dedikleri doğru çıkıyor ve kız adamın gerçekten uzaylı olduğunu anlıyor.

PK filminin üçüncü kısmı da tam burada başlıyor. Şans eseri adamın kontrol cihazı kızın babasının danıştığı din adamının eline geçiyor ve o da bunun Allah’dan kendisine hediye olduğunu herkese inandırıyor. Kız adama cihazını bulma konusunda yardım edeceğini söylüyor ve birlikte iş birliği yapıyorlar. PK yani uzaylımız din adamlarının gerçek yüzlerini ortaya çıkartmaya başlıyor ve işler git gide daha da karışıyor. Tabi sonda din adamı ile PK karşı karşıya geliyor ve PK herkese bir ders sunuyor.

PK mutlaka izlenmesi gereken filmler listesinde yer alması gereken mükemmel bir film. Komik hikayesi ile baştan sona çok eğleniyorsunuz. Sunduğu hayat dersi ile ise din adamlarına olan bakış açınız değişiyor. En azından sahne din adamlarına karşı.

PK Yönetmeni

Rajkumar Hirani

PK Oyuncuları

Aamir Khan(P.K.), Anushka Sharma(Jagat Janani / Jaggu), Sanjay Dutt(Bhairon Singh), Boman Irani(Cherry Bajwa), Saurabh Shukla(Tapasvi Maharaj), Sushant Singh Rajput(Sarfraz Yousuf), Ranbir Kapoor(Alien 2), Parikshat Sahni(Jaggu's father)

PK Senaristi

PK Yorumları

PK Yorum izlediğim en iyi film tartışmasız mükemmel kurgulanmış

02-07-2015 22:31 !!

PK Yorum tek kelimeyle muhteşem bir film.dünyada bu kadar cesur anlatımlı bir film yok...mutlaka insanlar izlemeli ki insanlik gelişsin

15-09-2015 22:45 !!

PK Yorum şimdiye kadar yapilan filmler arasında en üst seviyedeki konusuyla,işlenişiyle muhteşem! izlerken herkesin önyargılı düşunebilmesi dileğiyle. .

23-11-2015 17:42 !!

PK Yorum izledigim en güzel filmlerin başinda geliyor. oyuncuoar da çok iyi. aamir khan filmlerini bizde hep berk oktay oynasa derim.berk 'in hem fiziği hem de oyunculuğu süper olur. şu ana kadar turk filmlerinin kalitesizliği karşısinda harika bir film.umarım berk oktay 'i iyi bir sinema filminde görürüz.

16-12-2015 15:09 !!

PK Yorum din adamlarına çok iyi geçirmiş gerçek yüzlerini ortaya çıkartmış mükemmel film 10 üzerinden 10

04-01-2016 22:32 !!

PK Yorum neden hint filmlerı tv lere konmaz ki çok nadir bır bodugarti gormustum tv de o kadar ne kadar guzel hint filmleri var

28-01-2017 15:42 !!

Büşra Yorum
arkadaş
ekle
bir insanin her filmi mi süper olur ya

Büşra • 28-05-2018 11:12 !!

Yorum Yaz

Kitap Bilgisi

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2023 YazarOkur Film