Riddick

Riddick
Yönetmen:
David Twohy
Başrol:Vin Diesel, Karl Urban, Katee Sackhoff
Film Türü:Bilim Kurgu, Aksiyon, Gerilim, Uzay, Yaratık
Yapım:ABD 2013 (Riddick)
Vizyon Tarihi:4 Ekim 2013
YazarOkur Puan:
6.8 / 10 | Oy: 146 | Yorum: 5
Film Siteleri:IMDB: 6.4 • BeyazPerde: 7 • Sinemalar: 7.6
Hasılat:*


Oy Ver

6.8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Riddick filmi izle

Riddick Konusu

Vin Diesel’in Hızlı ve Öfkeli filminde canlandırdığı karakter sayesinde artan karizmasını kullanmak isteyen yapımcılar kalitesi yüksek olmayan fakat Vin Diesel’in karizmasını ön plana çıkaran filmler ile sinemaseverlerin beğenisinden çok parasını kazanmaya çalışmaya devam ediyor.

Riddick, Jim Wheat’in yarattığı bir karakter. David Twohy bu karakterden bir senaryo yazdı ve filmin de yönetmenliğini yapıyor. Başrolde Vin Diesel var ve ona Karl Urban, Katee Sackhoff, Jordi Mollà ve Dave Bautista gibi tanınmış isimler eşlik ediyor.

Riddick uğradığı ihanet sonrası ıssız kabul edilen bir gezegende mahsur kalır. Bir şekilde hayatta kalmayı başarır ve yaşadığı gezegende yalnız olmadığını farkeder. Düşmanlarını yakından tanıyan Riddick aynı zamanda bir de dost edinir. Fakat gezegende şartlar değişmeye başlar ve Riddick'in fazla zamanı kalmamıştır. Bunun üzerine kelle avcılarının sığınağındaki acil yardım çağrısı çalıştırır. Çok geçmeden iki gemi gezegene iniş yapar. Bunlardan biri Riddick'in kellesi için gelmiştir. Diğeri ise geçmişten biridir ve cevap için gelmiştir.

Riddick çok geçmeden onları teker teker avlamaya başlar fakat zamanı kalmamıştır ve o yüzden onlar ile anlaşma yapar. Dışarıda çok daha tehlikeli yaratıklar vardır ve birlikte çalışmazlarsa gezegenden sağ kurtulmaları mümkün değildir. Fakat herkesin avcı olduğu bir ortamda kimsenin kimseye güvenmeye niyeti yoktur.

Riddick filmi bir Hollywood yapımına göre oldukça düşük bir bütçe ile çekildi. İlk hafta Vin Diesel ismi sayesinde iyi bir gişe hasılatı yakalamasına rağmen sinemaseverlerin beğenisini kazanmadı ve genel olarak gişede hayalkırıklığı yarattı.

Riddick Yönetmeni

David Twohy

Riddick Oyuncuları

Vin Diesel, Karl Urban, Katee Sackhoff, Jordi Mollà, Dave Bautista

Riddick Senaristi

Riddick Yorumları

Riddick Yorum adam karizmatik ama filmde b.kunu çıkartmış gıcık oldum kendini beğenmişin teki

04-10-2013 04:02 !!

Riddick Yorum vin dieselin tüm filmlerini izlerim kahramanım benim mükemmel bir oyuncu film internete düşsün izleyeceğim

04-10-2013 04:04 !!

Riddick Yorum berbat

11-10-2013 03:15 !!

Riddick Yorum fena değil ama sona doğru saçmalamışlar. o motorlarla o kadar yoldan sonra gittikleri yeri yürüyerek döndüler yaa daha ne diyim. üstüne üstlük o kadar canavarın arasından merak ettim o senarist bunu yazdığı için ne kadar para kazandı tam rezillikti.

04-11-2013 11:38 !!

Riddick Yorum adam karizmatik sırf bu yüzden iş yapıyor filmin konusu saçmalık görsellik yok yaratıklar fena değil onun dışında saçmalık

04-11-2013 11:39 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2021 YazarOkur Film