Star Wars: Güç Uyanıyor

Star Wars: Güç Uyanıyor
Yönetmen:
J.J. Abrams
Başrol:Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac
Film Türü:Fantastik, Aksiyon, Macera, 3D
Yapım:ABD 2015 (Star Wars: Episode VII - The Force Awakens)
Vizyon Tarihi:17 Aralık 2015
YazarOkur Puan:
7.6 / 10 | Oy: 352 | Yorum: 5
Film Siteleri:IMDB: 8.3 • BeyazPerde: 7.4 • Sinemalar: 7.6
Hasılat:* (bütçe:$200.000.000)


Oy Ver

7.6
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel

Yorum Yaz

Star Wars: Güç Uyanıyor filmi izle

Star Wars: Güç Uyanıyor Konusu

Star Wars yani Yıldız Savaşları serisi 7. film olan Star Wars Güç Uyanıyor ile hayranlarının karşısına çıkıyor ve film kadar filmin ardındaki hikayede herkesin ilgisini çekiyor.

George Lucas Star Wars serisini yaratmış ve seri tüm dünyada efsane haline gelmişti. Çok büyük bir hayran kitlesi olan ve bu hayranlığın fanatiklik boyutuna geçtiği seri son zamanlarda kendisini yenileyememişti. Hayal kırıklığı yaratan filmlerden sonra George Lucas serinin ismini satmış ve bunun üzerine yapımcılar harekete geçerek yepyeni bir seri başlatma kararı almıştı. İşte aslında serinin 7. Filmi olan ama aslında yeni serinin ilk filmi olan Star Wars Güç Uyanıyor böyle bir film.

Serinin başlayacağını duyan hayranları çok sevinmişlerdi fakat ardı ardına gelen haberler filmde olası hayal kırıklığı yaşanacağının işareti gibi göründü. Bunlardan en önemlisi serinin yaratıcısı olan George Lucas’ın tamamen dışlanması ve filme dahil edilmemesi. George Lucas bile bundan şikayet etmiş fakat yapacak bir şeyinin olmadığını beyan etmişti. Yapımcılar bunun telafisi Harrison Ford’u ikna ederek yaptılar aslında. Star Wars serisinin efsanevi karakterlerinden olan Han Solo karakteri oldukça yaşlanmış olarak filme geri dönüyor. Luke Skywalker’ı canlandıran Mark Hamill de filmde yer alan geçmiş serinin isimlerinden bir tanesi. Fakat bu bile beklentileri pek karşılamadı. Filmin başrollerinde aslında Daisy Ridley ve John Boyega yer alıyor ve yepyeni bir hikaye başlıyor. Bunun dışında oyuncu kadrosunun da biraz sönük kalması hayranların eleştirdiği noktalardan bir tanesi.

Filmin yönetmenliğini son zamanlarda görsel efekt denilince akla gelen yönetmenlerden bir tanesi olan J.J. Abrams yapıyor. Filmin senaryosunu da J.J. Abrams’ın ekibi tarafından yazıldı. Yani bir anlamda George Lucas’ın yerini J.J. Abrams aldı diyebiliriz.

Star Wars Güç Uyanıyor filminin konusuna dair pek ipucu verilmiyor. Fakat görünen o ki sona ermiş olan savaşın tekrar başlaması söz konusu. Geçmişteki hikayeden doğan yeni bir kötülük ve yine yeni bir iyilik karşı karşıya gelecek ve yine savaş tüm galaksiye yayılacak gibi görünüyor. Bu yüzden Harrison Ford geçiş için kullanılacak gibi görünüyor çünkü serinin devam filmi için adı henüz açıklanmadı.

Star Wars: Güç Uyanıyor Yönetmeni

J.J. Abrams

Star Wars: Güç Uyanıyor Oyuncuları

Daisy Ridley(Rey), John Boyega(Finn), Oscar Isaac(Poe Dameron), Adam Driver(Kylo Ren), Harrison Ford(Han Solo), Carrie Fisher(Leia), Mark Hamill(Luke Skywalker), Lupita Nyong'o(Maz Kanata)

Star Wars: Güç Uyanıyor Senaristi

Star Wars: Güç Uyanıyor Yorumları

Star Wars: Güç Uyanıyor Yorum sonunda izleyebileceğiz merakla bekliyorum yarına biletim var çok mutluyum

17-12-2015 01:10 !!

Star Wars: Güç Uyanıyor Yorum mükemmel bir film olmuş verdiğiniz paraya değiyor güç sizinle olsun

18-12-2015 00:04 !!

Star Wars: Güç Uyanıyor Yorum bana sıradan bir film gibi geldi konu çok genel ne olacağını tahmin etmek zor değil nerede o darth vader yani biraz hayal kırıklığına uğradım

18-12-2015 12:18 !!

Star Wars: Güç Uyanıyor Yorum film beklentilerimin çok aşağısında kaldı çok yüzeysel sanki 1977 dekinin çakması devamı geleceği kesin ama kötü olmuş

04-01-2016 14:42 !!

Star Wars: Güç Uyanıyor Yorum yeni kötü adam dışında 10 numara film olmuş bu kadar kötü adam karakterini nasıl yapmışlar anlam veremedim hiç bir karizması yok

09-02-2016 22:36 !!

Yorum Yaz

:: Benzer Film ::
:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2021 YazarOkur Film