Suluboya

Suluboya
Yönetmen:
Cihat Hazardağlı
Başrol:Selçuk Yöntem, Haluk Bilginer, Cansel Elcin
Film Türü:Fantastik
Yapım:Türkiye 2009
Vizyon Tarihi:13 Kasım 2009
YazarOkur Puan:
5.7 / 10 | Oy: 177 | Yorum: 5
Film Siteleri:BeyazPerde: 6
Hasılat:*


Oy Ver

5.7
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Suluboya filmi izle

Suluboya Konusu

Suluboya
 
Türk sinemasında görmeye alışık olmadığımız farklı bir senaryo. Dram ve bel altı komedinin dışında tamamen sanata odaklanan ve bütçesi ile de ortaya görülmeye değer bir film çıkmasını sağlayan Cihat Hazardağlı'na teşekkür etmemiz gerek.
 
Suluboya filminin yönetmenliğini ve yapımcılığını Cihat Hazardağlı yapıyor. Aynı zaman da filmin senaryosunuda kendisi yazdı. Hiçbir masraftan kaçınmadan görsel olarakta suluboya sanatına yakışır bir görsellik kazandırmış filme. Oyuncu kadrosu da birbirinden ünlü isimlerden oluşuyor. Haluk Bilginer, Sarp Alemdaroğlu, Savaş Dinçel, Altan Erkekli, Tamer Karadağlı ve dahası.
 
Suluboya filminin konusu adından da anlaşılacağı gibi suluboya sanatı. Suluboya sanatına aşık bir genç. Bunun yanında aşık olduğu öğretmeni ama karşılıksız bir sevgi. Hem sanatının hem aşkının peşinden giden birinin hikayesini anlatıyor özet olarak Suluboya filmi.
 
Suluboya filmi özellikle görselliği ile dikkat çekiyor. Herçeyin suluboyadan yapılmış olması ve Dram ile bel altı komedi filmlerinden başka film çıkartamayan türk sineması için gerçekten izlenmeye değer bir yapıt. İyi Seyirler...

Suluboya Yönetmeni

Cihat Hazardağlı

Suluboya Oyuncuları

Selçuk Yöntem, Haluk Bilginer, Cansel Elcin, Serra Yılmaz, Altan Erkekli, Tuba Ünsal, Savas Dincel, Tamer Karadağlı

Suluboya Senaristi

Suluboya Yorumları

Suluboya Yorum filmin fragmanı çok güzeldi değişik bir sinema filmi olmuş mutlaka gidip izleyeceğim ama 2012 filmi ile aynı anda vizyona girmesi biraz kötü olmuş beklediği ilgiyi göremeyebilir bir de biz türk milleti sanat özürlü olduğumuz için harcanan emeğe yazık olacak gibime geliyor

05-11-2009 02:56 !!

Suluboya Yorum güzel farklı çarpıcı bir film olmuş ama sıkıcı

16-11-2009 00:43 !!

Suluboya Yorum ben bu filmin sadece Türkiye'de gösterime gireceğini sanmıyorum. Zaten filmin dilinden de anlaşılacağı üzere besbelli uluslararası platformlarda izleyicinin beğenisine sunulacak. İzlemeye değer bir filme benziyor. Ben gidip izleyeceğim.

16-11-2009 01:20 !!

Suluboya Yorum çok güzel keşke birazdaha gerilim olsaydı

19-11-2009 16:44 !!

Suluboya Yorum 1. olarak sıkıcı diyen arkadaş filmin tamamını izledinmi de bu yorumu yaptın merak ettim 2. olarak biraz daha gerilim olsaydı ne demek anlayamadım.3.olarak insanlar recep ivedik seyretsin sanatla ilgilenmesin.ne harika bir türk milleti!!!!!!!

23-11-2009 01:48 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2020 YazarOkur Film