Sümela'nın Şifresi 3: Cünyor Temel

Sümela'nın Şifresi 3: Cünyor Temel
Yönetmen:
Adem Kılıç
Başrol:Çetin Altay, Eren Hacısalihoğlu, Ayşegül Günay
Film Türü:Türk Filmleri, Komedi, Macera
Yapım:Türkiye 2016
Vizyon Tarihi:7 Nisan 2017
YazarOkur Puan:
4.6 / 10 | Oy: 171 | Yorum: 2
Film Siteleri:IMDB: 3.9 • BeyazPerde: 4.6
Hasılat:*


Oy Ver

4.6
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Sıkıcı

Yorum Yaz

Sümela'nın Şifresi 3: Cünyor Temel filmi izle

Sümela'nın Şifresi 3: Cünyor Temel Konusu

Sümela’nın Şifresi 3 Cünyor Temel adı ile ilginç bir film. Bunun nedeni ise tam anlamı ile hangi serinin üçüncü filmi olduğunun belli olmaması. Sümela’nın Şifresi serisi Alper Kul’un başrolünde olduğu film ile başladı ve ikincisi Moskova’nın Şifresi olarak devam etti. Diğer taraftan başrolünde Çetin Altay’ın yer aldığı Oflu Hoca’nın Şifresi serisi başladı ve iki film olarak karşımıza çıktı. Şimdi ise Çetin Altay’ın başrolünde olduğu ama Sümela’nın Şifresi adı ile çıkan film iki seriden bir tanesinin devamı olarak ortaya çıkıyor.

Filmin yönetmenliğini yukarıda bahsettiğimiz filmlerin de yönetmeni olan Adem Kılıç yapıyor. Filmin başrolünde de Çetin Altay yer alıyor. Tahminen Alper Kul ile anlaşılamayınca ya da yoğunluktan filmde yer almayınca yönetmen bu tarz bir çözüme gitmiş ve bu da ortaya ilginç bir durum çıkartmış.

Filmin ana karakteri Cünyor Temel klasik bir Trabzonludur. Babası vefat edince ondan geriye 10 milyon liralık bir borç kalır. Normalde reddi miras yapmak yerine Temel bu borcu kabul eder. Çünkü öteki dünyada alacaklıların babasının peşini bırakmayacağı düşünür. Onu öbür dünyada rahat ettirmek için de bu borcu üzerine alır. Temel bu borcu nasıl ödeyeceğini düşünürken ortaya farklı bir sorun daha çıkar. Trabzonlular için manevi değeri yüksek bir yere inşaat yapılacaktır ve Temel ile arkadaşları buna karşı çıkar. İnşaatı durdurabilmek için inşaatı yapacak şirketin Arap ortağını kaçırmaya karar verirler. Arap ortağı kaçıracaklar ve yerine Temel geçecek ve inşaat planlarını bozacaktır. Planı Temel ve arkadaşlarının uygulayacak olmasının yanında bir problem daha çıkar. Temel inşaatı yapacak müteahhittin kızına aşık olur.

Sümela’nın Şifresi Cünyor Temel filmi aslında Sümela’nın Şifresi serisinin üçüncü filmi ve Çetin Altay serinin ilk iki filminde Temel’i canlandıran Alper Kul’un oğlunu canlandırıyor. Adı da bu yüzden Cünyor Temel olarak geçiyor. Film izleyenlere de tam anlamı ile bir Karadeniz komedisi sunuyor.

Sümela'nın Şifresi 3: Cünyor Temel Yönetmeni

Adem Kılıç

Sümela'nın Şifresi 3: Cünyor Temel Oyuncuları

Çetin Altay, Eren Hacısalihoğlu, Ayşegül Günay, Eren Vurdem, Salih Kalyon, Buket Orhna Çelik, Hidayet Erdinç, Engin Şenkan

Sümela'nın Şifresi 3: Cünyor Temel Senaristi

Sümela'nın Şifresi 3: Cünyor Temel Yorumları

Sümela'nın Şifresi 3: Cünyor Temel Yorum espri kalitesi çok düşük çok sıradan

09-04-2017 21:41 !!

Sümela'nın Şifresi 3: Cünyor Temel Yorum işin çivisini çıkardılar her seferinde daha saçma oluyor her seferinde yenisini çekiyorlar ondan sonra millet neden korsan izliyor diye ağlıyorlar bu filme para verilir mi yaa verenlere acıdım

02-08-2017 23:45 !!

Yorum Yaz

:: Benzer Film ::
:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Film