Teldeki Adam

Teldeki Adam
Yönetmen:
James Marsh
Başrol:David Forman, Paul McGill, Jean-Louis Blondeau
Film Türü:Belgesel
Yapım:ABD, İngiltere 2009 (Man on Wire)
Vizyon Tarihi:13 Mart 2009
YazarOkur Puan:
6.6 / 10 | Oy: 169 | Yorum: 1
Film Siteleri:BeyazPerde: 8
Hasılat:*


Oy Ver

6.6
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Teldeki Adam filmi izle

Teldeki Adam Konusu

Teldeki Adam
 
Gerçek bir hikayeyi anlatan ve ünlü Fransız ip cambazı Philippe Petit'in bir zamanlar dünyanın en ünlü kuleleri olan New York kentindeki ikiz kuleler arasına gerdiği ip üzerindeki yürüyüşünü belgesel film olarak karşımıza geliyor.
 
New York şehrinde daha yeni yapılmış olan ve döneminin en yüksek kuleleri olan ikiz kuleler, fransız cambazı çok etkilemiş ve uzun bir süre bu iki kule arasındaki bir ipte yürümeyi hayal etmiştir. Bir çok kimsenin imkazsız olarak adlandırdığı bu olay mükemmel planlama ve azim ile 1974 yılında gerçekleşmiş ve Fransız cambaz kulenin tüm güvenliğini aşarak iki kulenin çatısına bir ip germiş ve bu ipte yürümüştür. Yürüdükten kısa süre sonra tutuklanan Fransız cambaz imkansızı başarak adeta bir kahraman ve idol haline gelmiştir.
 
Teldeki Adam belgesel filmi de yıllar sonra bu hikayenin nasıl yaşandığını belgesel olarak sinema severlere sunuyor. Özellikle 11 olayları ile adını tüm dünyaya duyuran New York kendinin ikiz kuleleri hakkındaki bu belgesel filmi o günü canlandırmasının yanında 11 Eylül olaylarını yeniden hatırlanmasını da sağlayacak gibi görünüyor. Belgesel filmlerini sevenlerin kaçırmamas gereken ve yaşanmış bir tarihi görmek isteyenlerin izlemekten zevk alacağı bir belgesel filmi. İyi Seyirler...

Teldeki Adam Yönetmeni

James Marsh

Teldeki Adam Oyuncuları

David Forman(Himself), Paul McGill(Philippe Petit), Jean-Louis Blondeau(Himself), Annie Allix(Herself), Ardis Campbell(Annie), David Demato(Jean Louis)

Teldeki Adam Senaristi

Teldeki Adam Yorumları

Teldeki Adam Yorum ne izlediğimi anlamadım çok saçmaydı

26-12-2015 23:38 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2020 YazarOkur Film