The Batman

The Batman
Yönetmen:
Matt Reeves
Başrol:Robert Pattinson, Zoë Kravitz, Paul Dano
Film Türü:Aksiyon, Gerilim, Gizem, Macera, Suç
Yapım:USA 2022
Vizyon Tarihi:4 Mart 2022
YazarOkur Puan:
6.9 / 10 | Oy: 22 | Yorum: 1
Film Siteleri:
Hasılat:*


Oy Ver

6.9
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

The Batman filmi izle

The Batman Konusu

Marvel ile bir yarış içinde olan DC halen bir karmaşanın içinde ilerliyor gibi görünüyor. Marvel filmlerine bir düzen getirirken DC sürekli plan değiştirip tekli filmler ile ilerlemeye çalışıyor. The Batman de bunlara örnek bir film.

Cloverfield ve Maymunlar Cehennemi filmleri ile tanıdığımız Matt Reeves yönetmen koltuğuna oturması birçok DC hayranında heyecan yarattı. Herkes Ben Afflect ile devam edilip edilmeyeceğini konuşurken sürpriz bir şekilde Alacakaranlık ve Tenet filmlerinden tanıdığımız Robert Pattinson yeni Batman oldu. Bu da hayranları ikiye böldüğünü söyleyebiliriz. Eleştirilerin başında Robert Pattinson’un Batman için fazla zayıf olması vardı. Bu kadar zayıf bir bedenin bu kadar aksiyonu nasıl kaldırabileceği soru işaretiydi. Bu da filmin zaman olarak Bruce Wayne’in yeni Batman olduğu zamanı işleyebileceğini düşündürüyordu. Bir anlamda da öyle oldu.

Filmde izlediğimiz Batman tamamen intikam üzerine hareket eden bir karakter olarak ön plana çıkıyor. Zaten Batman kendini tanıtırken sürekli İntikam kelimesini kullanıyor ve filmin kötü adamı olan Riddler’ı motive eden de bu söz oluyor.

Film için bir dedektiflik filmi söylemi daha doğru olacak gibi. Riddler Gotham şehrinde kirli işlere bulaşmış tüm yetkilileri tek tek ortadan kaldırıyor ve her seferinde de Batman’e bir bilmece bırakıyor. Batman de bu bilmeceler vasıtası ile hem bir sonraki hedefi bulmaya çalışıyor hem de Riddler’a ulaşmaya çalışıyor.

Filmde Bruce Wayne karakteri pek görünmüyor. Tamamen hayata küsmüş ve Batman olarak yaşayan bir karakter var. Batman karakteri ise intikam duygusu ile hareket ediyor ama plansız hareketleri pek yakışmamış. Gece kulübüne giriş sahnesi pek de Batman tarzı değil. Yani bildiğiniz ön kapıdan yürüyerek giriyor. Penguen karakteri yan karakter olarak var ve seri haline gelirse diye bir sonraki filme hazırlanmış görüntüsü içinde. Kedi Kadın’ın hikayeye güzel entegre edilmiş. Riddler karakterini de yeniden göreceğiz gibi görünüyor.

Film oldukça kaliteli ama seri olacak mı, bundan sonra Batman karakterini Robert Pattinson mu canlandıracak gibi belirsizlikler tam günümüz DC’sine yakışır türde. Açıkçası Marvel’in altında çok ezildiler ve belli ki kendi içlerinde de bir lider eksiklikleri var. Ellerinde bu kadar kaliteli karakterler varken bunları bir türlü kullanamamaları ve tek karakter filmlerinden medet ummaları çok ilginç bir durum.

The Batman Yönetmeni

Matt Reeves

The Batman Oyuncuları

Robert Pattinson, Zoë Kravitz, Paul Dano

The Batman Senaristi

The Batman Yorumları

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2022 YazarOkur Film