Diriliş

Diriliş
Yönetmen:
Alejandro González Iñárritu
Başrol:Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Domhnall Gleeson
Film Türü:Aksiyon, Dram, Gerilim, Macera
Yapım:ABD 2015 (The Revenant)
Vizyon Tarihi:22 Ocak 2016
YazarOkur Puan:
7.6 / 10 | Oy: 347 | Yorum: 5
Film Siteleri:IMDB: 8.1 • BeyazPerde: 8.4 • Sinemalar: 8.3
Hasılat:7.796.000 TL (bütçe:$135.000.000) - izleyici: 582.365


Oy Ver

7.6
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel

Yorum Yaz

Diriliş filmi izle

Diriliş Konusu

Leanardo DiCaprio’nun kötü bir filmde yer almama isteği olduğu gibi devam ediyor. Diriliş – The Revenant filminin fragmanını izlediğiniz de sıradan bir hikayesi olan bir film gibi görünüyor. Fakat filmi izlediğinizde DiCaprio’nun neden filmde yer aldığını daha iyi anlıyorsunuz.

Diriliş filminin yönetmenliğini ve senaristliğini Meksikalı yönetmen Alejandro González Iñárritu yapıyor. Filmin başrollerinde ise Leonardo DiCaprio ile birlikte son zamanlarda mükemmel bir çıkış yakalayan Tom Hardy yer alıyor.

Diriliş filmi bizi bir zamanlar çok moda olan Kızıl Derili filmlerine bir parçada olsa geri götürüyor. Hayvan derilerinin çok değerli olduğu bir zamanda Leonardo DiCaprio’nun canlandırdığı Hugh Glass karakteri bir şirket adına çalışır ve kalabalık bir işçi gurubuna rehberlik eder. Tam işleri bitmişken Kızıl Derililer tarafından saldırıya uğrarlar ve pek azı hayatlarını kurtarır. Fakat Kızıl Derililer peşlerini bırakmaz ve bunun üzerine çalışanlar derileri gizleyerek hayatta kalma mücadelesi verirler. Tam bu sırada Hugh Glass bir boz ayı ile karşılaşır ve onu öldürür. Fakat boz ayı onu öldüresiye yaralamıştır ve kendisi için artık pek yaşam umudu yoktur. Yine de ekibi onu ölüme terk etmez ve yanlarında götürürler. Fakat kızıl derililerin yaklaşması ile birlikte planda değişiklik olur. Glass’ın oğlu, Will Poulter’ın canlandırdığı Bridger ve Tom Hardy’nin canlandırdığı John Fitzgerald göz kulak olmak için Glass ile kalır. Fitzgerald baştan beri Glass’ın ölüme terk edilmesi gerektiğine inanır ve ilk fırsatta onu öldürmeye çalışırken oğlu gelir ve onu görür. Bunun üzerine Fitzgerald Glass’ın oğlunu öldürür ve Bridger’ı da kandırarak Glass’ı ölüme terk eder. Oğlunun intikam duygusu ile yeniden hayata tutunan Glass zorlu şartlarda hayatta kalma mücadelesi verir.

Diriliş filminin konusu aslında basit ama filmi mükemmel yapan DiCaprio ile boz ayının kavga sahnesi diyebiliriz. Zaten DiCaprio’nun Oscar’a aday olmasını sağlayan da bir anlamda bu sahne. Bunun dışındaki kısımlar tam bir hayatta kalma ve intikam alma mücadelesi.

Diriliş Yönetmeni

Alejandro González Iñárritu

Diriliş Oyuncuları

Leonardo DiCaprio(Hugh Glass), Tom Hardy(John Fitzgerald), Domhnall Gleeson(Andrew Henry), Will Poulter(Bridger), Paul Anderson(Anderson), Kristoffer Joner(Murphy), Brendan Fletcher(Fryman), Lukas Haas(Jones)

Diriliş Senaristi

Diriliş Yorumları

Diriliş Yorum oyunculuk olarak mükemmel bir film ayı sahnesi beni de çok etkiledi nasıl çekmişler hala aklım almıyor sırf o sahne yüzünden yönetmen oscar alır

21-01-2016 22:04 !!

Diriliş Yorum oldukça kaliteli bir yapıt

24-01-2016 18:41 !!

Diriliş Yorum filmi neden bu kadar övüyorlar anlamıyorum tamam leanardo güzel oynuyor ama ayı sahnesini çıkart başka ne var filmi? klask intikam filmi

27-01-2016 02:07 !!

Diriliş Yorum leonardo oyunculuk gösterip oscar alsın diye film çekmişler yapımcılarından bir tanesi kesin leonardodur

02-02-2016 23:20 !!

Diriliş Yorum oscarı ayıya versinler bence inanılmaz bir sahneydi sonrası zaten sıkıcı

13-02-2016 12:47 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2020 YazarOkur Film