Toz

Toz
Yönetmen:
Gözde Kural
Başrol:Öykü Karayel, Beran Soysal, Muhammed Cangören
Film Türü:Türk Filmleri, Dram
Yapım:Türkiye 2016
Vizyon Tarihi:26 Mayıs 2017
YazarOkur Puan:
5.4 / 10 | Oy: 240 | Yorum: 1
Film Siteleri:IMDB: 6.3 • BeyazPerde: 6.4
Hasılat:*


Oy Ver

5.4
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Sıkıcı

Yorum Yaz

Toz filmi izle

Toz Konusu

Toz Filminin, heyecan ve dram dozunun düşmediği Gözde Kural’ın yönetmen ve senarist koltuğunda olduğu hüzünlü macerası izleyiciyle bu hafta buluşuyor. Kıvanç Tatlıtuğ ile başrolü paylaştığı günlerden zihnimize kazınan Öykü Karayel, performansı ve rolün hakkını başarıyla yansıtmasıyla sinemaseverlerin beklentisini arttırmış durumda.

Toz Filmi; Kültür Turizm Bakanlığı ve Sinema Genel Müdürlüğü destekleriyle Galata Film, Toz Film Yapım şirketlerinin tecrübeleriyle izleyiciye gişede umut vaad eden yapımlar arasında göze çarpıyor. Filmin oyuncu kadrosu da Afgan ve ülkemizin adında çokça söz ettirecek değerli sanatçılarından oluşuyor. Bu değerli isimlerden aklımda kalanlar ise: Mesud Ahmadi, Beren Soysal ve Haji Gul Aser.

Toz Filminin konusu, annesinin vasiyetini gerçekleştirmek üzere yolu Afganistan’ın savaş ve hüzün dolu geçmişiyle örtüşen karakterin psikolojik gerilim dolu dramı üzerine kurulmuş. Senaryosu uzun bir hazırlık sürecinden geçtiği seyircinin hissettiği filmde, Gözde Kural’ın inanç ve ülkü dolu sanat çalışması haftanın bana göre en fazla emek verilmiş filmlerinden.

Toz Filmi, Azra karakterinin yürek burkan duygularını ve yaşamın savaşın arasında sıkışıp kalmasını başarıyla aktarıyor. Montreal Dünya Film Festivalinde prömiyerini yapan Toz Film’i, Antalya Film Festivalinde de büyük ilgiyle karşılanmıştı. Felsefe ve emek olarak Gözde Kural’ın sanat anlayışı açısında sinema sektörüne yeni bir soluk getireceği tartışılmaya başlanıyor artık. Gözde Kural sinemasının önemli yapıtlarından, Toz Filmi haftanın dram filmleri arasında açık ara sıyrılıyor. Bir de sürpriz var! Film bir kişiye armağan edilmiş.

Toz Yönetmeni

Gözde Kural

Toz Oyuncuları

Öykü Karayel, Beran Soysal, Muhammed Cangören, Abdul Qadir Farookh, Sayeed Masud Ahmadi, Haji Gul Aser

Toz Senaristi

Toz Yorumları

Toz Yorum sinemada izlemeyin verdiğiniz paraya acıyorsunuz

28-05-2017 23:54 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2020 YazarOkur Film