Wonder Woman

Wonder Woman
Yönetmen:
Patty Jenkins
Başrol:Gal Gadot, Chris Pine, Connie Nielsen
Film Türü:Aksiyon, Fantastik, Macera, Savaş, 3D
Yapım:ABD 2017
Vizyon Tarihi:2 Haziran 2017
YazarOkur Puan:
7.4 / 10 | Oy: 227 | Yorum: 1
Film Siteleri:IMDB: 7.6 • BeyazPerde: 7.4
Hasılat:* (bütçe:$120.000.000)


Oy Ver

7.4
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel

Yorum Yaz

Wonder Woman filmi izle

Wonder Woman Konusu

DC, Marvel’in gösterdiği süper kahramanlar başarısı nedeni ile benzer bir yol çizme adımını attı fakat bunu yaparken hatalı kararları ve belirsizlikleri de beraberinde getirdi. Marvel süper kahramanlarını ilk olarak tanıtıp ardından hepsini bir araya getirmişti. Bunu yaparken de her film sonunda yeni filme bağlamış ve düzenli bir yol izlemişti. Bu da filmlerin başarısını daha fazla arttırmıştı. Fakat DC farklı bir yoldan gitti. Gelmiş geçmiş en mükemmel Batman serisine imza atanlar yerine yeni bir kadro ile yola çıkıp en sevilen üç kahramanını direk olarak sinemaseverlerin karşısına sundu. Tamam Superman bir film ile tanıtıldı ama bu planlı bir tanıtım değildi. Batman yeni bir süz ile karşımıza çıktı ve Wonder Woman da ilk kez sinemaseverler ile buluştu. Zaten Batman Superman’e karşı filmi çekilirken planda Wonder Woman filmi yoktu fakat filmde büyük beğeni toplayınca apar topar bir Wonder Women filmi çekildi.

Wonder Woman filminin yönetmenliğini Patty Jenkins yapıyor. Filmin senaryosunu ise DC’nin süper kahraman başkanı gibi görünen Zack Snyder yazdı. Filmin başrolünde Gal Gadot ile birlikte Chris Pine yer alıyor. Film ile dikkat çeken bir konu da Danny Huston’un Marvel’den DC’ye transfer olması.

Filmde tahmin de edebileceğiniz gibi Wonder Woman’ın geçmişine gidiyoruz. Bir amazon prensesi olarak yetişen Diana adalarına bir pilotun kaza eseri düşmesi sonrası dış dünya ile tanışmaya başlar. Pilot sayesinde dış dünyada bir savaşın hüküm sürdüğünü öğrenir ve savaşın eninde sonunda kendilerine de ulaşacağını düşünür. Bunun üzerine Amazonu bırakır ve dış dünyaya savaşı sona erdirmeye gider. Fakat dış dünya onun beklentisinden çok daha farklıdır.

Wonder Woman filmi izleyen eleştirmenlerden tam not almayı başardı fakat DC’nin bu konuda geçmişi pek de parlak değil. Genelde DC filmlerinde ilk eleştirmenler ile sonrakiler arasında büyük farklar oluşabiliyor. Bunun en iyi örneğini Batman v Superman filminde görmüştük. Fakat film izleyenlere Batman v Superman filminde tadımlık olan Wonder Woman’ın yeteneklerini bolca sunuyor. Bu bile filmi izlemek için yeterli bir sebep.

Wonder Woman Yönetmeni

Patty Jenkins

Wonder Woman Oyuncuları

Gal Gadot, Chris Pine, Connie Nielsen, Robin Wright, Danny Huston, David Thewlis, Elena Anaya, Lucy Davis

Wonder Woman Senaristi

Wonder Woman Yorumları

3ksadece Yorum
arkadaş
ekle
fragmanları çok güzeldi

3ksadece • 28-05-2017 01:54 !!

Yorum Yaz

:: Benzer Film ::
:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2023 YazarOkur Film