Yağmur: Kıyamet Çiçeği

Yağmur: Kıyamet Çiçeği
Yönetmen:
Onur Aydın
Başrol:Engin Hepileri, Elena Viunova, Erkan Kolçak Köstendil
Film Türü:Dram, Müzikal, Türk Filmleri
Yapım:Türkiye 2014
Vizyon Tarihi:12 Aralık 2014
YazarOkur Puan:
5.1 / 10 | Oy: 186 | Yorum: 3
Film Siteleri:IMDB: 6.2 • BeyazPerde: 4 • Sinemalar: 4.9
Hasılat:*


Oy Ver

5.1
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Sıkıcı

Yorum Yaz

Yağmur: Kıyamet Çiçeği filmi izle

Yağmur: Kıyamet Çiçeği Konusu

Geniş ve kaliteli oyuncu kadrosu ile dikkat çeken Yağmur Kıyamet Çiçeği filmi 1990lı yılların Trabzon’unu özetleyen farklı bir dram hikayesi sunuyor.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Onur Aydın’ın yaptığı Yağmur Kıyamet Çiçeği filminin başrollerinde ise Engin Hepileri, Elena Viunova ve Ulan İstanbul dizisi ile tanıyıp sevdiğimiz Erkan Kolçak Köstendil var. Devrim Saltoğlu, Altan Erkekli, Sevtap Özaltun, Settar Tanrıöğen, Devrim Yakut, Rıza Sönmez, Hüseyin Avni Danyal ve Ruhi Sarı gibi usta isimlerin de filmde yer alması filme farklı bir boyut katıyor.

Filmde 1990lı yıllarda geçen farklı ama birbirine bir şekilde bağlı hikayeleri görmek mümkün. Çernobil faciasının yaşanması ile birlikte Elena eşini kanser nedeni ile kaybeder. Hayata tutunmasını sağlayan tek varlığı oğlu da kansere yakalanınca Elena onu tedavi ettirebilmek için Türkiye’nin yolunu tutar. Oğlunun hastalığı yetmezmiş gibi Rus asıllı olduğu için klasik nataşa damgasını da yiyen Elena oğlunu kurtarabilmek için her şeye göğüs gerer. İmdadına futbolcu olan Şenol yetişir ve aralarında bir yakınlaşma olur. Şenol’un en büyük hayali Trabzonspor’da oynamaktır. Onun en yakın arkadaşı da amigo Ahmet’tir ve 1995-1996 sezonunda şampiyonluğu son maçta kaybettiklerinde onlar içinde bir anlamda dünyanın sonu gelir. Acılar bir türlü son bulmazken efkarlarını Kazım Koyuncu şarkıları ile dindirirler fakat Çernobil burada da etkisini gösterir ve Kazım Koyuncu da kansere yakalanır.

Yağmur Kıyamet Çiçeği bir dönemin Karadeniz hayatını gerçekten mükemmel özetliyor diyebiliriz. Bir taraftan derin acıları ardı ardına sunarken, bir taraftan Karadeniz sıcaklığını ve müziğini izleyenlere tattırıyor.

Yağmur: Kıyamet Çiçeği Yönetmeni

Onur Aydın

Yağmur: Kıyamet Çiçeği Oyuncuları

Engin Hepileri, Elena Viunova, Erkan Kolçak Köstendil, Devrim Saltoğlu, Altan Erkekli, Sevtap Özaltun, Settar Tanrıöğen, Devrim Yakut, Rıza Sönmez, Hüseyin Avni Danyal, Ruhi Sarı

Yağmur: Kıyamet Çiçeği Senaristi

Yağmur: Kıyamet Çiçeği Yorumları

Yağmur: Kıyamet Çiçeği Yorum karlos varsa izlerim zaten oyuncular süper komedilik hikaye değil ama keşke komedi olsaydı

10-12-2014 22:19 !!

YASEMİN Yorum
arkadaş
ekle
cokkk guzel jenerik muzigi var..
ayrica oyuncularda cokk guzel vede fragman etkileyici.

YASEMİN • 13-12-2014 11:10 !!

Yağmur: Kıyamet Çiçeği Yorum berbat bir film olmuş zamanıma yazık oldu

18-12-2014 22:13 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2020 YazarOkur Film