7. Koğuştaki Mucize

7. Koğuştaki Mucize
Yönetmen:
Mehmet Ada Öztekin
Başrol:Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Deniz Baysal
Film Türü:Türk Filmleri, Dram, Suç
Yapım:Türkiye 2019
Vizyon Tarihi:11 Ekim 2019
YazarOkur Puan:
5.9 / 10 | Oy: 88 | Yorum: 5
Film Siteleri:
Hasılat:*


Oy Ver

5.9
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

7. Koğuştaki Mucize filmi izle

7. Koğuştaki Mucize Konusu

Fragmanı ile yediden yetmişe herkesi etkisi altına alan 7. Koğuştaki Mucize şimdiden büyük bir ilgi görmeyi başardı.

Yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin yaptığı filmin oyuncu kadrosunda ise Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur ve Deniz Baysal yer alıyor.

Yedinci Koğuştaki Mucize filminin ana karakteri olan Memo 7. yaşında bir çocuk zekasına sahiptir ve tüm köy onu böyle kabullenmiştir. Memo’nun aynı zamanda 7 yaşında bir kızı vardır ve baba kızdan daha çok iki arkadaş olarak hayatlarına devam ederler. Fakat bir gün sıkıyönetim komutanının kızı öldürülür. Yeterli kanıt olmamasına rağmen komutanın etkisi ile Memo katil kabul edilir ve tutuklanarak hapse gönderilir. Dahası idama mahkum olur ve ölümünü beklemeye başlar. Gerek Memo’nun arkadaşları gerek de zamanla koğuşundaki arkadaşları onun masum olduğuna inanır ve onu kurtarmak için ellerinden geleni yaparlar fakat karşılarında bir sıkıyönetim komutanı vardır. Memo’nun tek arzusu ise 7 yaşındaki kızı ile tekrar kavuşabilmektir.

7. Koğuştaki Mucize filminin konusu oldukça acıklı ve duygusal. İnsanı derinden etkiliyor. Adından da anlaşılacağı gibi insan böyle bir durumda sadece bir mucize bekliyor. Bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini de filmde göreceğiz.

7. Koğuştaki Mucize Yönetmeni

Mehmet Ada Öztekin

7. Koğuştaki Mucize Oyuncuları

Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Deniz Baysal

7. Koğuştaki Mucize Senaristi

7. Koğuştaki Mucize Yorumları

7. Koğuştaki Mucize Yorum film mükemmel sinemada herkes ağladı şiddetle tavsiye ederim

24-10-2019 09:08 !!

7. Koğuştaki Mucize Yorum güzel bir filim oldunu düşünüyorum..
çok güzel mükkemel bir filim..

04-11-2019 11:42 !!

Acbuzzenab Yorum
arkadaş
ekle
izledim ve kesinlikle izlenmesi gereken bir film.

Acbuzzenab • 13-07-2020 12:29 !!

Şamil Yorum
arkadaş
ekle
öncelikle filmi beğendiğimi ifade etmeliyim. türk filmleri arasında son zamanlarda oscar'a aday gösterilen nadir filmlerden biri. film, aynı isimli kore filminden bir uyarlama. bazıları, filmin "çalıntı" olduğunu söylüyorlar. bence çok yanlış düşünüyorlar. zaten bu tarz filmler, telif hakkını satın alınarak çekiliyor. bu sebepten "çalıntı" demeleri, çok yanlış oluyor. bir film, özgün olmalıdır. uyarlama filmlerinde bu, es geçiliyor. tamam, ama bu film çok farklı. kor filmini izlerseniz ne kadar sıkıcı ve absürt olduğunu görürsünüz. ama bu filmde böyle bir durum, söz konusu bile değil. bir kere kore aslı ile türk uyarlamasının arasında dağlar kadar fark var. senaryo değiştirilmiş, bazı yerler çıkarılmış, yeni yerler eklenmiş, sonu farklı bağlanmış, müzikler değiştirilmiş. yani burada çok büyük bir emek var. filme izlerken kimi zaman eğleniyor kimi zaman ağlıyor kimi zaman öfkeleniyor kimi zaman da gülüyoruz. çok etkileyici bir film olmuş açıkçası. imdb'de 10 üzerinden 9'u hak ediyor. filmin başrol oyuncusu aras bulut iynemli, müthiş bir performans sergilemiş. diğer yan rol karakterleri de iyi oyunculuklar sergilemişler. müzikler de iyi seçilmiş ayrıca. filmin afişi de güzel seçilmiş. filmde karanlık sahneler, pek fazla yoktu. karanlık sahneler, gözleri yorar ve filmden sıkılmamızı sağlar. bu sebeptendir ki böyle sahnelerden pek fazla hoşlanmam. filmin dramatik bir konusu var. filmin ana karakterleri: memo (aras bulut iynemli), ova (nisa sofiya aksongur), babaanne (celile toyon), askorozlu (ilker aksum), komutan (yurdaer okur), hapishane müdürü nail (sarp akkaya).

Şamil • 16-05-2021 17:44 !!

Zeynep Yorum
arkadaş
ekle
ben bu filmi izlemiştim cok ağlamıştim da herkes o adama kötü davranıyordu ya kimse dinlemeden dövüyordu adamı. bu film guzel bence izlemeyen varsa hemen izlesin bence : ))

Zeynep • 23-04-2022 12:49 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2022 YazarOkur Film