Yıldızlararası

Yıldızlararası
Yönetmen:
Christopher Nolan
Başrol:Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Michael Caine
Film Türü:Bilim Kurgu, Macera, Fantastik
Yapım:ABD 2014 (Interstellar)
Vizyon Tarihi:7 Kasım 2014
YazarOkur Puan:
7.9 / 10 | Oy: 255 | Yorum: 10
Film Siteleri:IMDB: 8.7 • BeyazPerde: 10 • Sinemalar: 8.8
Hasılat:* (bütçe:$165.000.000)


Oy Ver

7.9
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel

Yorum Yaz

Yıldızlararası filmi izle

Yıldızlararası Konusu

Christopher Nolan yeni James Cameron olma yolunda hızlı bir şekilde ilerliyor ve şimdiden Hollywood’un en saygın isimlerinden biri olmayı başardı. Film yapmak için film çekmeyen ve yaptığı her işte belli bir kalite seviyesini koruyan ünlü yönetmen Yıldızlararası filmi ile yine çok ses getirecek bir esere imza atmış.

Filmin yönetmenliğini her Christopher Nolan filminde olduğu gibi yine kendisi yapıyor. Senaryosunu ise Jonathan Nolan ile birlikte yazdılar. Filmin başrollerinde ise Oscar kazanan Matthew McConaughey ile birlikte yine Oscar kazanan Anne Hathaway yer alıyor.

Yıldızlararası filminin konusu aslında Solucan Delikleri teoremi üzerinden işliyor. Evrendeki Solucan Delikleri ile evrenin bilinmeyen kısımlarına çok hızlı bir şekilde seyahat edebilme fikrinden yola çıkarak dünyadan bir grup bilim adamı yıldızlar arasında yolculuğa çıkıyor. Hiç bilmedikleri yerlere hayatta kalma mücadelesi veren ve sevdiklerine tekrardan kavuşma umudu taşıyan bu insanların yaşadıkları izlemeye değer bir hikaye çıkartıyor.

Yıldızlararası filmi eleştirmenlerden tam not almayı başardı. Bir çok eleştirmenlerden 10 üzerinden 9 puan alan ve bazıları tarafından Kara Şövalye serisinden bile daha iyi olduğu belirtilen film bu yorumlar nedeni ile de büyük merak uyandırıyor. Yaklaşık 170 milyon dolara mal olan film gişede büyük bir başarı bekliyor.

Yıldızlararası Yönetmeni

Christopher Nolan

Yıldızlararası Oyuncuları

Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Michael Caine, Matt Damon, Jessica Chastain

Yıldızlararası Senaristi

Yıldızlararası Yorumları

Yıldızlararası Yorum herkes çok mükemmel bir film diyor Christopher Nolan filmleri zaten her zaman mükemmel oluyor ilk fırsatta gidip izleyeceğim gerçekten çok merak ediyorum

06-11-2014 03:29 !!

Yıldızlararası Yorum film mükemmel olmuş mükemmelde daha da güzel olmuş 10 üzerinden 10 almış yazıda denildiği gibi 10 üzerinden 9 veren eleştirmenin mesleğinden şüphe ederim cristopher nolan harika iş çıkartmış verdiğim her kuruşa değiyor arkadaşlar konu görseller hikayenin akışı herşey kusursuz hala etkisindeyim kesinlikle izleyin tavsiye ederim harika

07-11-2014 22:46 !!

Yıldızlararası Yorum mükemmel bir filmdi

21-11-2014 02:37 !!

Yıldızlararası Yorum adamlar ne film yapmış arkadaş beynimi haşladılar yerimde duramadım ne olacak diye

25-11-2014 03:50 !!

Yıldızlararası Yorum Dindar adamı ateist yapar bu film. Hicbisey bikac kitaptan ibaret degil

03-12-2014 23:26 !!

Yıldızlararası Yorum Adam gerçekten mükemmel kurgulamış filmin hakkını vermiş verdiğin her kuruşa değen bir film tekrar tekrar izlersin böyle filmi yalnız beyni çok yoruyor fizik görecelik kara delikler quantum falan derken baya yoruyor adamı ama sonunu mükemmel bağlamış adam

05-12-2014 09:58 !!

Hayal seven kalp... Yorum
arkadaş
ekle
Son zamanlarda izlediğim en güzel filmlerden bir tanesi. Güzel olduğu kadar izlemesi de oldukça yorucu diyebilirim çünkü konu fizik üzerine kurgulanmış ve birçok fizik bilgisini film ile öğreniyorsunuz. Christopher Nolan’ın filmlerinde kullanmayı sevdiği zihinsel oyunları bu filmde de görmek mümkün. Filmin sonu ile filmin başının birleştirilmesi zaten beyin devrelerinin yanmaya başladığı nokta oluyor.

Yıldızlararası filminin konusu aslında yok olmaya yüz tutmuş dünya hikayesi üzerine kurulmuş. Her zaman ki gibi dünya yok olma tehlikesi ile karşılaşıyor ve şans eseri Satürn yakınlarında başka bir güneş sistemine daha doğrusu kara delik sistemine giden solucan delik dedikleri yıldızlararası geçiş sağlayan bir yol açılıyor. NASA’da daha önce bu sistemdeki tüm gezegenlere birer insan gönderiyor ve onlardan gelen yaşam verilerine göre insanlar için en uygun gezegeni belirlemeye çalışıyor. Toplam 12 gezegene gönderilen astronotlardan sadece 3 tanesi yaşanabilir gezegen verisi gönderiyor ve yola çıkan yeni astronotlar da bu gezegenleri ziyaret etmek için yola çıkıyor. Tabi yolculuk esnasında sorunlar yaşıyorlar. Birinci gezegen kara deliğe çok yakın olduğu için dünya arasında zaman hızı çok farklı oluyor ve orada geçirdikleri 1 saat dünyada 7 yıla eşit. Bir de kara deliğe yakın olmanın yarattığı çekim gücü ile oluşan dalgalar da ortaya çıkınca bir anda toplam 23 yıl kaybediyorlar.

İkinci gezegende ise onları önceden gönderilen astronot bekliyor fakat hayatta kalabilmek için hayat olmayan gezegenden yanlış veri gönderdiği ortaya çıkıyor. Tabi burada yaşanan olaylar nedeni ile artık üçüncü gezegene gitmeleri mucizeye kalıyor ve adam kendini feda etmek zorunda kalıyor. Hayatta kalan kadını üçüncü gezegene gönderirken kendisi kara delik tarafından yutuluyor.

Tabi bunlar olurken de adamın dünyada bıraktığı kızı büyüyor ve NASA’da çalışmaya başlıyor. Yerçekimi çözmeye çalışıyor ki böylece yıllar önce gönderdiği babasının bulduğu gezgene insanoğlunu taşıyabilsin. Fakat gerçek ile yüzleştiğinde babasının ona ihanet ettiğini düşünüyor. Fakat yıllar önce gizemli olayların yaşandığı odasına geri dönmek zorunda kaldığında odadaki gizemi de çözüyor ve bu da insanoğlunun hayatını kurtarıyor.

Yıldızlararası filmin şahsen 10 üzerinden 9 verdiğimin izlenmesi gereken mükemmel bir film. Sinemada izlemenizi tavsiye ederim fakat kaçırırsanız da internetten düşük kalite görüntü ile izlemek çok şey kaybetmenize neden olur.

Hayal seven kalp... • 09-12-2014 03:58 !!

Yıldızlararası Yorum Hayal, film yorumun çok güzel olmuş teşekkürler. ben de filmi çok beğendim Christopher Nolan bu işi iyi biliyor genel de 3 yılda bir film yapıyor keşke daha sık film yapsa

09-12-2014 21:53 !!

Yıldızlararası Yorum mükemmeldi bazı yerlerini anlamadım cd çıksın tekrar izleyeceğim sinemada izleyin ağzınız açık kalıyor

11-12-2014 22:36 !!

Yıldızlararası Yorum beyin yoran bir film ama harika otesi:)

31-03-2015 21:44 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2022 YazarOkur Film