Yırtıcı Kuşlar

Yırtıcı Kuşlar
Yönetmen:
Cathy Yan
Başrol:Margot Robbie, Mary Elizabeth Winstead, Ewan McGregor
Film Türü:Aksiyon, Macera, Suç
Yapım:Amerikalı 2020 (Birds of Prey)
Vizyon Tarihi:7 Şubat 2020
YazarOkur Puan:
5.1 / 10 | Oy: 90 | Yorum: 1
Film Siteleri:
Hasılat:*


Oy Ver

5.1
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Sıkıcı

Yorum Yaz

Yırtıcı Kuşlar filmi izle

Yırtıcı Kuşlar Konusu

DC dünyasında ilginç şeyler oluyor. Süper Kahraman konusunda zirveyi tamamen Marvel’e kaptırınca farklı bir yola yöneldiler. Süper kahramanlar yerine kötü adamların hikayeleri yönelmeleri değişik bir strateji oldu ve şimdilik işe yarıyor gibi görünüyor.

Yırtıcı Kuşlar filmi da Batman’in amansız düşmanlarından bir tanesi olan Harley Quinn’in hikayesini anlatıyor. Gerçek Kötüler filminde Margot Robbie’nin Harley Quinn performansı büyük beğeni toplamıştı. DC de bunu ödüllendirdi ve kendisine bir solo film verdi.

Filmin yönetmenliğini Cathy Yan yapıyor. Senaryosunu ise Christina Hodson yazdı. Başrolde Margot Robbie var ve ona Mary Elizabeth Winstead ile Ewan McGregor eşlik ediyor.

DC kötü karakterin filmlerinde sürekli onların iyi yanlarına yönlendirme yapıyor. Aslında bu büyük tepki çekiyor ve kötülüğü özendirdiği söyleniyor ama DC bunu şuan için pek dikkate almıyor. Yırtıcı Kuşlar filminde de Harley Quinn bu kez iyiymiş gibi karşımıza çıkıyor. Çünkü filmde bir suç lordu tarafından kaçırılan bir kızı kurtarmak için mücadele ediyor ve kendisi gibi olanları da çevresinde topluyor. Yani bir anlamda kahraman karakterine bürünüyor.

Filmde Harley Quinn’in aşkı olan Joker görünmeyecek. Fakat Margot Robbie ilerde böyle bir olasılıktan bahsetti fakat Joker karakterini Gerçek Kötüler filmindeki gibi Jared Leto mu canlandıracak yoksa yeni Joker olarak karşımıza çıkan Joanquin Phoenix mi canlandıracak belli değil.

Yırtıcı Kuşlar Yönetmeni

Cathy Yan

Yırtıcı Kuşlar Oyuncuları

Margot Robbie, Mary Elizabeth Winstead, Ewan McGregor

Yırtıcı Kuşlar Senaristi

Yırtıcı Kuşlar Yorumları

Burak Yorum
arkadaş
ekle
ben genelde marvel izlerim ve hastasıyımdır. sadece marvel dışında birkaç tane dc filmini izleyerek izliyorum. bu da onlardan biri. dikkat bundan sonrası spoiler olabilir!! bu filmde harley queen sevgilisi joker'den ayrılıyorlar. harley queen aşk acısı yüzünden kendini derin bir üzüntü içinde bulur ama aynı zamanda hayata devam etmeye, eğlenmeye çalışır. ancak harley queen'in joker'den ayrıldığını duyan düşmanları harley'i öldürmeye çalışır. bu sıralarda hırsızlık yapan bir kız çalınmaması geren bir şeyi çalar ve olaylar gelişir. suç lordu olarak bilinen kişi tarafından kaçırılan hırsız kızın murtarılması için verilen mücadeleyi konu ediyor. bu sıralarda şehir tam bir kaos içindedir. gotham şehrinden bir grup kadın bu bütün olayları durdurmaya çalışırlar.
kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

Burak • 03-12-2020 10:36 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2022 YazarOkur Film