Zengo

Zengo
Yönetmen:
Şahan Gökbakar, Müge Manuş
Başrol:Yasemin Sakallıoğlu, Dilşah Demir, Ece İrtem
Film Türü:Türk Filmleri, Komedi
Yapım:Türkiye 2020
Vizyon Tarihi:6 Mart 2020
YazarOkur Puan:
5.6 / 10 | Oy: 86 | Yorum: 1
Film Siteleri:
Hasılat:*


Oy Ver

5.6
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Zengo filmi izle

Zengo Konusu

Zengo filminin yönetmenliğini Şahan Gökbakar yapıyor. Bu size filmin içeriği hakkında oldukça fazla bilgi verecektir. Bir anlamda karşınızda Recep İvedik tarzı bir kadın karakter yer alıyor.

Filmin ana karakteri olan Zerrin kendi halinde yaşayan hayat dolu bir kadındır. Yaşadığı yer kentsel dönüşüme girince sonradan görme zenginlerden olur ve kendine has bir giyim tarzı oluşturur. Mahalledeki kadınları da kendine benzeten ve onlara yeni tasarımlarını giydiren Zerrin hayatı ikinci devam değişir. Genç bir tasarımcı tasarımlarını çalar ve ünlenir. Bunun üzerine Zerrin en yakın arkadaşlarını da toplayarak tasarımlarını geri almanın yollarını arar.

Bir filmin fragmanı komik olduğunu kanıtlamak için gereksiz uzun ve zorlama olursa o filmden pek beklentim olmaz. Zengo da bu tarz bir fragman yapmış. Filmin konusunun neredeyse tamamını görüyorsunuz. Recep İvedik tarzı bir kadının Recep İvedik tarzı hareketler ile güldürme çalışmasını izliyorsunuz.

Filmin yönetmenliğini başta da dediğim gibi Şahan yapıyor. Filmin senaryosunu ise filmin de başrolünde yer alan Yasemin Sakallıoğlu yapıyor. Filmdeki Zerrin karakterini de kendisi canlandırıyor.

Recep İvedik’in başarısından sonra bu tarz filmler çoğaldı. Son zamanlarda da kadın Recep İvedikler görmeye başladık ve Zengo da bunlardan bir tanesi.

Zengo Yönetmeni

Şahan Gökbakar, Müge Manuş

Zengo Oyuncuları

Yasemin Sakallıoğlu, Dilşah Demir, Ece İrtem

Zengo Senaristi

Zengo Yorumları

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2022 YazarOkur Film