Zeytinin Hayali

Zeytinin Hayali
Yönetmen:
Omar Kawan Alani
Başrol:...
Film Türü:Animasyon
Yapım:Türkiye 2009
Vizyon Tarihi:4 Eylül 2009
YazarOkur Puan:
5 / 10 | Oy: 211 | Yorum: 1
Film Siteleri:BeyazPerde: 5
Hasılat:*


Oy Ver

5
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Sıkıcı

Yorum Yaz

Zeytinin Hayali filmi izle

Zeytinin Hayali Konusu

Zeytinin Hayali
 
Çok çok çok ilginç bir film sinema salonlarına geliyor. Bu kadar çok kullanmamın nedeni filmin bir animasyon filminden çok Türkiye yapımı bir animasyon filmi olması. Dahası filmin içindeki görünümler itibari ile günümüz Türkiye'sine çok uyan bir film.
 
Zeytinin Hayali filmi gerçekten Türkiye yapımı bir animasyon filmi ve büyük uğraşlar sonuçu tamamlanmış bir film. Hala animasyon konusunda ne kadar geri olduğumuzu gösteriyor ama diğer taraftan Türk sinemasının farklı bir yöne kayması açısından oldukça umut veren bir yapıt.
 
Genel de sürekli filmin yönetmeninden bahsedilir ama burda böyle bir filme imza attığı için Ella Çizgi Film'e de yer ayırmak gerekiyor. Omar Kawan Alani'nin yönetmenliğinde oldukça güzel bir iş çıkarmışlar.
 
Zeytinin Hayali filminin konusu ile küçük bir genç kızın Filistin'deki hayatını anlatıyor. Yaşadığı ortama göre hayat dolu bir hayat yaşıyan bu genç kız Ninesinin hatıları ve sahip olduğu zeytin fidanı ile farklı bir yöne doğru kaymaktadır.
 
Zeytinin Hayali filmini ilginç kılan diğer özelliği ise senaryosunun gerçek bir hayat hikayesinden alınmasıdır. 1940'lı yıllarda Kudüs'de yaşayan genç bir kızın hayatından uyarlanıp senaryolaştırmış ve animasyon filmi olarak sinema severlere sunulmaktadır.
 
Açıkçası animasyon filmi seven biri olarak filmi büyük bir merakle bekliyorum. Türk Sineması olarak dram ve komedi dışında birşey seyretmek keyifli olacaktır diye düşünüyorum. İyi seyirler...

Zeytinin Hayali Yönetmeni

Omar Kawan Alani

Zeytinin Hayali Oyuncuları

...

Zeytinin Hayali Senaristi

Zeytinin Hayali Yorumları

Zeytinin Hayali Yorum beğenmedim

19-02-2012 18:04 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2023 YazarOkur Film