Filmlerde en çok ölen aktörler

Filmlerin en tercih edilen dramatik final sahneleri genelde ölümlerden oluşuyor. Genelde başrollerden birinin ölmesi ile izleyiciyi göz yaşlarına mahkum eden filmlerde bazı aktörler en fazla ölme sahneleri ile de oldukça dikkat çekiyorlar. Gelin hep birlikte filmlerde en fazla ölen aktörlere bir göz atalım.

Leonardo DiCaprio

Gelmiş geçmiş en iyi erkek oyuncular arasında yer alması kaçınılmaz gibi. 5 kez Oscar’a aday gösterilmesine rağmen hala kazanamadı ve bu konuda oldukça fazla çabalıyor diyebilirim. Bunu yaparken de genelde ölüme mahkum karakterleri oynamayı tercih ediyor. Ana karakteri canlandırdığı yaklaşık 10 filmde ölen ünlü aktör bu konuda uzmanlaşmasına rağmen istediğini elde edemedi. Özellikle Ünlü aktörün en dramatik ölüm sahnesi ile unutulmaz filmlerin başında yer alan Titanik’teki donarak ölmesi ve okyanusun derinliklerine karışması sahnesiydi. Bunun dışında Romeo ve Juliet, Kanlı Elmas, Köstebek ve Muhteşem Gatsby’deki ölümleri de oldukça dikkat çekiciydi.

Bruce Willis

Aksiyon filmlerinin en sevilen ismi olan Bruce Willis’in yer aldığı aktörlerin genelde yaşaması sürprizdir. Böyle olunca da birçok filmde ölmesi doğal karşılanmalı. Her ne kadar sevenleri bunu istemese de Hollywood filmlerinde ana karakterin en fazla öldüğü filmlerde kendisini görüyoruz. Özellikle Armageddon ve Altıncı His filmlerindeki ölümleri birçok sinemaseverin zihnine kazındı diyebiliriz.

Johnny Depp

Farklı karakterlerin oyuncusu olan Johnny Depp de en fazla ölen isimlerin başında geliyor. Yaklaşık 12 filmde ana karakterin öldüğü sahneleri canlandıran ünlü isim son zamanlarda fazla ölmeyen karakterleri canlandırıyor da diyebiliriz. Sweeney Todd ve Freddy gibi aykırı karakterlerin ölümü ile de tanınıyor.

Robert De Niro

En fazla ölen isimlerin başında gelmesinin nedeni genelde kısa roller ile aldığı filmlerde ölüm ile filme veda etmesi diyebiliriz. Yaklaşık 20 filmde ölen ünlü oyuncunun yer aldığı film sayısına baktığımızda yüzde olarak baya az öldüğünü de söyleyebiliriz. En dikkat çeken ölümü ise oyunculuk dersi verdiği Cape Fear filmindeki ölümüydü.

John Hurt

Listesin en tepesinde usta oyuncu John Hurt yer alıyor. Oynadığı hemen hemen tüm filmlerde ölen ünlü isimi Türk sinemaseverler çok tartışılan Geceyarısı Ekspresi filmi ile tanıyor. Ünlü isim ölmediği bu film ile de Oscar’a en fazla yaklaştığı an olması daha ilginç. Daha sonra öldüğü Fil Adam filmi ile de Oscar’a yaklaşmış fakat yine kazanamamıştı.

ilgili filmler

Titanik
Titanik
Puan: 7.8
Yorum: 43


:: Film Makaleleri ::


:: Film Kategorileri ::


:: Tavsiyeler ::reklam veriletişim • © 2023 YazarOkur Film