En iyi Cem Yılmaz Filmleri

Cem Yılmaz kuşkusuz Türkiye’nin en iyi komedyeni. Yaptığı gösterilere olan ilgiden bunu daha da iyi anlayabiliyoruz. Bu yeteneğini sinema filmlerine de taşıyor ve çok eğlenceli filmlere imza atıyor. O yüzden Cem Yılmaz’ın en iyi filmlerini sizin için derledik. Bunu yaparken Cem Yılmaz’ın senaryosunu yazdığı filmleri göz önüne aldık. Sadece oyuncu olarak yer aldığı filmleri de sizler için kısaca derledik.

G.O.R.A. – Herkesin hem fikir olduğu bir konu GORA’nın Cem Yılmaz’ın en iyi filmin olduğu. Her Şey Çok Güzel Olacak ile başlayan, Vizontele ile bir parça fragman sunan ve gösterilerinin de zirveye çıkması ile zaten beklenti çok büyüktü. Dahası Türk sinemasında görmeye alışık olmadığımız görsel efektler için de çok para harcayan ve bu yüzden filmin uzun süre gecikmesine neden olan Cem Yılmaz, tüm emeklerinin karşılığını bu film ile almıştı fakat çıtayı da çok yükseğe dikmişti. GORA ile en iyi filmine imza attı fakat bu film yüzünden de bir sonraki filmlerinde aynı çıtayı yakalayamadığı için sürekli eleştirildi.

Pek Yakında – Birçok sinema eleştirmeni için Cem Yılmaz’ın en iyi filmi olarak görülüyor. Bunun nedeni ise daha izlenebilir bir komedi filmi olması ve komedi dışında duyguları da barındırması. GORA filminde çok fazla bel altı komedisi vardı ve bu yüzden çok güldürmesine rağmen bazılarına da çok itici gelmişti. Dahası tüm duyguları komediye vurduğu için biraz duygusuz bir film olmuştu. Pek Yakında filminde ise hem daha izlenebilir bir komedi sunuyor hem de duygu yoğunluğu olan bir filme imza atıyor. Her zaman ki gibi kaliteye de önem verince ortaya mükemmel bir film çıkmış.

Hokkabaz – Kendi açımdan Cem Yılmaz’ın en beğendiğim filmi diyebiliriz. Böyle mükemmel bir komedyenin komedi dışında dram içeren bir konu yazması ve bunu belli bir kalite içinde yapması gerçekten takdire değer. Hokkabaz filmi ile Cem Yılmaz ilk kez bizlerden biri olduğunu gösterdi ve kendisinin de komedi dışında farklı duyguları bildiğini sundu. Bu da ünlü isme olan bakış açısını değiştirdi.

Her Şey Çok Güzel Olacak – Cem Yılmaz’ın ilk filmi ve ilk filmin getirdiğini acemiliği tüm filmde görmek mümkün. Buna rağmen hikaye olarak güzel yazılmış, Mazhar Alanson ile mükemmel ikili oluşturulmuş bir film. Her ne kadar Cem Yılmaz kendisinden nefret edilmesine neden olacak bir karakteri canlandırmış olsa da film sayesinde gelecek filmlerin temelini attı diyebiliriz.

AROG ve Yahşi Batı – Bana göre Cem Yılmaz’ın en berbat filmleri. Fazla özgüvenin ortaya çıkardığı sinema kalitesi yüksek olmasına rağmen senaryo kalitesi çok düşük olan zorlama filmler diyebiliriz. GORA’nın getirdiği ikinci film beklentisi ile zorla çekilen AROG tam bir hayal kırıklığıydı. Daha sonra ben her karakter ile güldürürüm özgüveni ile yapılan Yahşi Batı da AROG’dan farklı değildi. Her ne kadar filmin sonlarının çok güzel olmasına rağmen o sona kadar dayanamayan izleyici çok fazlaydı.

CM101MMXI Fundamentals – Tam film değil ama bahsetmekte yeri var. Cem Yılmaz’ın gösterisinden ortaya çıkartılan ve vizyona sokulan bir gösteri filmi diyebiliriz. Film olsa Cem Yılmaz’ın en iyi filmi olurdu. Baştan sonra Cem Yılmaz gösterisinin tadını yaşıyorsunuz ve Cem Yılmaz’ı Cem Yılmaz yapan gösterinin neden bu kadar büyük beğeni topladığının şahidi oluyorsunuz.

Cem Yılmaz’ın oyuncu olarak yer aldığı en iyi filmler:

Vizontele – Yılmaz Erdoğan’ın en iyi filmi olan Vizontele aynı zamanda Cem Yılmaz için sinema dünyasından film beklentisini arttıran film olmuştur. Fikri karakteri ile filmde az ve öz görünen ve o göründüğü sahnelerde herkesi güldüren Cem Yılmaz Her Şey Çok Güzel Olacak filminden sonra kaliteli bir yapım fikri ile tanışmasını Vizontele’ye borçlu diyebiliriz.

Av Mevsimi – Yavuz Turgul ve Şener Şen ikilisi ile çalışma fırsatı bulan ve deli bir karakteri canlandıran Cem Yılmaz oyunculuk yeteneğini sonuna kadar gösterdiği bir filmdi Av Mevsimi. Yine kendisine ters, itici bir karakteri canlandırmıştı ve o karaktere farklı bir sempatiklik kazandırmayı başarmıştı.

Organize İşler – Komedyen olarak bildiğimiz Cem Yılmaz’ın hem sert hem komik olan bir karakteri bu kadar mükemmel canlandırması bana göre oyunculuk kariyerinin zirvesiydi. Belki de Av Mevsimi ve son olarak Russell Crowe’nun filminde yer almasını sağlayan sahneler Organize İşler filmindekilerdir diye düşünüyorum.

Şahane Misafir – İtalyan yapımı olan filmde yer alan Cem Yılmaz en basit karakterlerden birini canlandırıyor. Hatır için oynadığı filmde yan rolde yer alan ve buna rağmen Yusuf karakteri ile sempati toplayan ünlü oyuncu kendisinden beklenilenin aksine böyle mütevazi bir rolde yer alması ile hayranlarının beğenisini kazandı.

The Water Diviner – Türkçe adı henüz belli değil, Türkiye’de ne zaman vizyona gireceği de belli değil fakat Cem Yılmaz’a Hollywood yolunu açan film olacak gibi görünüyor. Russell Crowe’un filminde Yılmaz Erdoğan ile birlikte yer alan Cem Yılmaz kariyerini bir üst seviyeye taşımayı başarıyor.

ilgili filmler

Pek Yakında
Pek Yakında
Puan: 7
Yorum: 90
G.O.R.A.
G.O.R.A.
Puan: 6.4
Yorum: 1
Hokkabaz
Hokkabaz
Puan: 6.5
Yorum: 1
Her Şey Çok Güzel Olacak
Her Şey Çok Güzel Olacak
Puan: 6.8
Yorum: 1
Yahşi Batı
Yahşi Batı
Puan: 5.9
Yorum: 14
A.R.O.G
A.R.O.G
Puan: 6.4
Yorum: 228
CM101MMXI Fundamentals
CM101MMXI Fundamentals
Puan: 7.2
Yorum: 8
Vizontele
Vizontele
Puan: 6.4
Yorum: 4
Av Mevsimi
Av Mevsimi
Puan: 5.8
Yorum: 2
Organize İşler
Organize İşler
Puan: 6.7
Yorum: 1
Şahane Misafir
Şahane Misafir
Puan: 5.8
Yorum: 11
Ali Baba ve 7 Cüceler
Ali Baba ve 7 Cüceler
Puan: 6.6
Yorum: 12
Son Umut
Son Umut
Puan: 6.9
Yorum: 44
İftarlık Gazoz
İftarlık Gazoz
Puan: 6.9
Yorum: 59
Deli Aşk
Deli Aşk
Puan: 5.7
Yorum: 16
Arif v 216
Arif v 216
Puan: 6.7
Yorum: 4


:: Film Makaleleri ::


:: Film Kategorileri ::


:: Tavsiyeler ::reklam veriletişim • © 2023 YazarOkur Film