Son zamanların en iyi dans filmleri

Son zamanlarda müzikal filmler oldukça ilgi görüyor. Chicago filminin Oscar kazanması ve Mamma Mia filminin mükemmel gişe hasılatı getirmesi ile birlikte yapımcılar filmlerine kısa da olsa müzikal bölümü eklemeye başladılar. Bununla birlikte dans filmleri de yeniden gündeme gelmeye başladı. Müzikal karışımı bolca dans içeren filmler de artık büyük ilgi görüyor. O yüzden sizlere son zamanların en iyi dans filmlerinin listesini yaptık.

Step Up ve serisi: Channing Tatum’un çıkış yapmasını sağlayan ve büyük beğeni toplayan Step Up serisinin ilk filmi gerçekten izlemeye değer bir dans filmi. Dans ile yeniden hayata tutunmaya çalışan bir gencin karşısına çıkan fırsat ile hayallerini gerçekleştirmesini anlatan film izleyenlere hem güzel bir müzikal hem bolca dans hem de farklı bir aşk hikayesi sunuyor. Günümüzde artık aksiyon filmlerinin aranan ismi olarak tanıdığımız Channing Tatum’un dans yeteneklerini izlemek de güzel. Film o kadar büyük beğeni topladı ki seri haline getirildi fakat serinin diğer filmlerinde hikayeden daha çok dans figürlerine yer verildiği için ilk filmin yarattığı beğeniyi yaratamadılar. Yine de serinin ikinci ve üçüncü filmleri de oldukça kaliteli ve izlemeye değer filmler.

Siyah Kuğu – Black Swan: Aslında dans severlerin istediği tarzda bir dans filmi değil fakat yine de mükemmel bir film olduğu kesin. En iyi film dalı olmak üzere birçok dalda Oscar’a aday olan ve başroldeki Natalie Portman’a en iyi kadın oyuncu Oscar’ını kazandıran film iki balerinin mücadelesini anlatıyor ve bunu yaparken de bale içeren dans figürlerini bizlere sunuyor.

HairSpray: Aslında film dans filminden daha çok müzikale kayıyor fakat filmde bolca dans figürü görmek mümkün. Filmi daha da güzel yapan ise John Travolta’nın yeniden dans sahnelerine geri dönüş olması. Her ne kadar çok farklı ve eğlenceli bir şekilde dönmüş olsa da yine de onu bu şekilde izlemek oldukça güzel. Komedi tarzı dans ve müzikal film arayanlar için mükemmel bir film.

Stomp The Yard: Dramatik dans filmlerinden bir tanesi olan Stomp the Yard beğeni toplayan filmlerden bir tanesi. Sokaklarda dans yarışmalarına katılırken bir kavga sonucu kardeşini kaybeden bir gencin onun yerine okula gitmesi ve burada yine dans ile hayata tutunması anlatılıyor. Hem aşık olduğu kızı rakibinin elinden almak hem de yeni okulunda ilk dans yarışmasında başarılı olmak ve kardeşini onurlandırmak isteyen gencin mücadelesi ve dansları izlemeye değer.

Striptiz Kulübü – Magic Mike: İçerik olarak bazılarına itici gelebilir fakat dans konusunda oldukça iddialı bir film diyebiliriz. Channing Tatum’u yeniden dans alanında izlemek de ayrı bir artı sağlıyor. Mükemmel oyuncu kadrosu ile de dikkat çeken filmde Striptiz dansçısı olarak şöhretli bir hayat yaşayan adamın normal bir hayata geçiş yapabilme mücadelesi anlatılıyor.

ilgili filmler

Sokak Dansı
Sokak Dansı
Puan: 6.9
Yorum: 183
Siyah Kuğu
Siyah Kuğu
Puan: 7.2
Yorum: 8
Sokak Dansı
Sokak Dansı
Puan: 6.1
Yorum: 4
Striptiz Kulübü
Striptiz Kulübü
Puan: 5.7
Yorum: 1


:: Film Makaleleri ::


:: Film Kategorileri ::


:: Tavsiyeler ::reklam veriletişim • © 2023 YazarOkur Film